Oceń: (0) (0)

Czajnisss

, 2008-07-18 10:59:36, 1 odp
Tematy:

Czy są przepisy dokładnie regulujące termin wydania KPO?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

wilczynska 2008-07-19 19:44:06

Kartę przekazania odpadu (KPO) wypełnia posiadacz odpadu, który przekazuje odpad, a potwierdza na KPO przejęcie odpadu ten posiadacz odpadów, który przejmuje odpad (art. 36 ust. 7 ustawy o odpadach).
Natomiast w przypadku odpadów komunalnych KPO nie wypełnia posiadacz odpadu przekazujący odpady lecz przedsiębiorca, który uzyskał zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie odbierania odpadów od właścicieli nieruchomości lub gminna jednostka organizacyjna.
Nie dotyczy to więc transportującego odpady, który nie jest ?posiadaczem odpadu? (art. 3 ust. 3 pkt 13 ustawy o odpadach). Transportujący potwierdzają w KPO jedynie transport odpadów.


Dopuszcza się sporządzanie zbiorczej karty przekazania odpadu, obejmującej  odpad danego rodzaju przekazywany łącznie w czasie jednego miesiąca kalendarzowego, za pośrednictwem tego samego prowadzącego działalność w zakresie transportu odpadów temu samemu posiadaczowi odpadów (art. 36 ust. 9 ustawy o odpadach).
Wygląda na to, że w pozostałych przypadkach KPO powinna być przekazywana łącznie z przekazywanym odpadem.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Tematy:

Pytania: << Poprzednie Następne >>

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Czy są przepisy...

Autor: Czajnisss, Odpowiedzi: 1

Jak prawidłowo pozbyć...

Autor: OlaB, Odpowiedzi: 1

Termin wydania DPO i...

Autor: Paulina1011, Odpowiedzi: 1

Kod odpadu na zużyte...

Autor: Monik, Odpowiedzi: 2

Czy muszę rejestrować...

Autor: kataloggi, Odpowiedzi: 1