Oceń: (0) (0)

POŚ

, 2008-06-26 19:40:36, 1 odp
Tematy:

Czy można przekazywać odpady z grupy 20 bez posiadania pozwolenia na wytwarzanie odpadów?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

wilczynska 2008-07-13 16:04:45

Na wytwarzanie odpadów komunalnych (grupa 20) nie jest wymagana żadna decyzja ani złożenie informacji (art. 17 ust. 5 ustawy o odpadach). Wytwórca odpadów komunalnych nie musi też prowadzić żadnej ich ewidencji (art. 36 ust. 2 ustawy o odpadach).


Wytwórca odpadów może wszelkie odpady przekazywać dalej bez względu na to, czy posiada decyzję na ich wytwarzanie, czy nie (jeżeli taka decyzja jest wymagana). Natomiast ważne jest, aby odbierający te odpady posiadał stosowne uzgodnienia formalno-prawne (zezwolenie, rejestr), jeżeli ustawa tego wymaga (art. 25 ust. 2 ustawy o odpadach).

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Tematy:

Pytania: << Poprzednie Następne >>

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Siadłam na okularach....

Autor: Aris2497, Odpowiedzi: 1

Czy muszę mieć...

Autor: weronika96, Odpowiedzi: 2

Czy możliwe jest...

Autor: wojtaskrk, Odpowiedzi: 1

Czy można przekazywać...

Autor: POŚ, Odpowiedzi: 1

Co to są standardy...

Autor: Monik, Odpowiedzi: 1