Oceń: (0) (0)

pomoc 25

, 2008-06-04 16:26:55, 6 odp

Chcę wziąć rozwód z mężem ale on mi grozi że nie odda mi synka?

Mam następujący problem ponieważ chcę się rozwieść z moim mężem którego od dwóch lat nie kocham ani nieczuje do niego nic wiąże go ze mną tylko nasz synek którego bardzo kochamy obydwoje. Ale on mi powiedział że po rozwodzie nie odda mi synka i że on da mi tylko rozwód w na warunku takim że nadal będę mieszkała w tym samym domu tylko w osobnym pokoju z moim synkiem ale że jak będę się chciała wyprowadzić to on mi synka nie odda czy on może tak postąpić?

Ja mam na czas obecny partnera którego bardzo kocham i jestem znim szczęśliwa tak samo ten partner jest bardzo szczęśliwy ze mną i chcemy razem założyć rodzinę i martwię się że tej rodziny niezałożę ponieważ bez synka niebędę potrafiła żyć i mój partner tak samo ponieważ bardzo pokochał mojego synka i chciałby żeby był on z nami. Mój obecny partner niechce ograniczyć po moim rozwodzie wizyt i opieki ojcu czyli mojemu mężowi byłemu ale on tego nie rozumie i nie wiem jak ja mam mu to wytłumaczyć?

Ja po prostu nie chcę żyć z moim obecnym mężem i wiem że dalsze życie znim mi się nie ułoży ponieważ to małżeństwo jest fikcją już od dwóch lat i uważam że nie ma sensu tego dalej ciągnąć i życ dalej z tym człowiekiem.

A mojego obecnego partnera spotkałam dopiero rok temu i dzięki niemu wiem co to znaczy być szczęśliwą osobą i co to znaczy być kochaną i móc kochać.

Proszę o szybką odpowiedź i z góry bardzo dziękuję.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

anit1 2013-07-17 16:03:08

To jest też jego dziecko i prawdopodobnie on kocha go tak samo jak ty. Chce go wychowywać i to jest normalne. Rozumiem cię że chcesz się rozwieść, ponieważ nie warto męczyć się w małżeństwie, które jest fikcją. Powinnaś się rozwieść, a dziecko powinno trafić do osoby, z którą jest bardziej związany, z którą spędzał więcej czasu. Najlepiej zapytaj dyskretnie synka(jeśli jest już dość duży) z kim chciałby zamieszkać. Zrobisz jak zechcesz, to tylko propozycja.

Diety 11 minut temu

Zobacz też: jakie znacie porady na schudniecie ?
Oceń: (0) (0)

~adam 2011-10-26 22:34:33

Moja żona chce rozwodu straszy mnie cały czas że odejdzie i zabierze dziecko,
mieszkamy w mieście gdzie żyją moi rodzice ale nam nie pomagają przy dziecku.
zarabiam może niewiele 3k na mies. ale wydatkow jest sporo (kredyt i oplaty) ona nie pracuje bo zajmuje sie malym. wymysla ze jak mam kogos to jej pomoze podjac decyzje, ale nic takiego nie istnieje. nigdy jej nie udezylem i nigdy tegonie zrobie. zawsze COS robie nie tak, czyli wszystko.
nie byloby problemu gdyby nie dziecko. a tak nei wiem co mam robic....

Oceń: (0) (0)

almer 2011-08-07 16:10:40

typowy szantaz emocjonalny z tym dzieckiem
on tu nie ma nic do gadanie, sady w jakies 90% zostawiaja dziecko przy matce
a on sie boi ze zostanie sam, zalosny koles jesli swiadomie chce zeby byla z nim kobieta tylko i wylacznie dla dziecka :D

Oceń: (0) (0)

leo 2009-07-02 22:44:05

"Chcę wziąć rozwód z mężem ale on mi grozi że nie odda mi synka?Grozić to może kolegom z baru.
Przepraszam że więcej nie napiszę ale tego typu sprawy są bardzo skomplikowane przede wszystkim pod względem emocjonalnym. Prawnie ten problem jest jakby mniej ufałdowany. Jednak aby obiektywnie ocenić sprawę należało by wysłuchać obu stron. Moim zdaniem dziecko powinno zostać przy matce.

Oceń: (0) (0)

jozly 2008-06-08 14:05:20

W Twojej sytuacji należy wnosić o rozwód bez orzekania o winie, ale na taki  rozwód małżonek musi wyrazić zgodę. Można też rozwieść się z winy obu stron, ale musisz wtedy przedstawić konkretne dowody winy męża. Musisz postarać się o dowody, zeznania świadków, że z obecnym partnerem związałaś sie po rozstaniu z mężem - to ważne, bo inaczej sąd może orzec rozwód z Twojej wyłącznej winy. Sąd orzeka rozwód, jeżeli nastąpił trwały rozkład pożycia - ustała więź fizyczna, gospodarcza i uczuciowa. Sąd bada sytuację dziecka - w domu zostanie przeprowadzony wywiad.


W razie kłopotów możesz skorzystać z porady profesjonalnego prawnika, np w portalu http://www.kobietaiprawo.pl/index.php?name=Referer&ref=0de49">Kobieta i prawo . Możesz też skorzystać z poradnika http://zlotemysli.pl/jozly.php?c=4main&idEbook=295">Rozwód i alimenty. Znajdziesz w nim wzory potrzebnych dokumentów i wyjaśnienie procedur sądowych.


 

Oceń: (0) (0)

anutka121 2008-06-05 11:26:46

Jeżeli chcesz rozwieśc się z mężem to złóż pozew o rozwód.Tylko pamiętaj, że on nie może odebrac Ci dziecka.Problem tkwi w tym, że to Ty masz nowego partnera, a nie Twój mąż.I to go stawia na lepszej pozycji w świetle śądu.I to sąd zadecyduje z kim zostanie dziecko, a kto będzie miał z nim widzenia czy będzie płacił alimenty.Przecież wiele rzeczy można załatwic polubownie, nie trzeba się kłócic, choby ze względu na syna.Bo on to też bardzo przeżywa.Powodzenia.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Moja zona w ciazy,...

Autor: Pawel85, Odpowiedzi: 2

jak myślicie czy...

Autor: askq1, Odpowiedzi: 2

ej czy to jest etyczne?

Autor: ~andrzej, Odpowiedzi: 2

Czy mężczyzna 85...

Autor: KrzysztofMoskal, Odpowiedzi: 14

czy mozna ...

Autor: ~Maria, Odpowiedzi: 9