Oceń: (0) (0)

Monik

, 2008-06-03 13:10:43, 1 odp
Tematy: Program, jeszcze

Jaką ilość odpadów ująć w decyzji zatw.program??

Zakład ma zatwierdzony Program gospodarki odpadami niebezpiecznymi, jednak ostatnio wytworzył większe ilości odpadów niż zatwierdzone w decyzji.


W związku z powyższym czy wystepując do organu z nowym Programem, musi ująć  również ilości odpadów już wcześniej wytworzone ( które przekroczyły limit )???? + te które planuje jeszcze wytworzyć???


Proszę o pomoc, Monika.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

jumbo1 2008-07-14 10:30:45

Art. 20 ustawy o odpadach określa co powinien zawierać wniosek o zatwierdznie programu gospodarki odpadami niebezpiecznymi, w tym w ust. 1 pkt 2 ilość odpadów przewidzianych do wytworzenia w ciągu roku. Zatem konstruując przedmiotowy wniosek należałoby ująć wszytskie odpady niebezpieczne, które zamierzacie Państwo wytworzyć (uwzględniając oczywiście większe ilości odpadów, które przekroczyły wcześniejszy limit). Rozbieżne dane dot. ilości wytwaqzanych odpadów mogą skutkować umorzeniem postępowania przez organ (patrz - wyrok z dnia 1 grudnia 2005 r. Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie II OSK 631/05).

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

chlorowanie wody

Autor: ~Magdalena, Odpowiedzi: 2

Prawa zwierząt?

Autor: ~ktossss124, Odpowiedzi: 3

Jakie rozporządzenia,...

Autor: Martaaa, Odpowiedzi: 1

Gmina nie realizuje...

Autor: czaperek, Odpowiedzi: 1

Jakie opłaty...

Autor: paxwel, Odpowiedzi: 1