Oceń: (0) (0)

j.jasiak

, 2008-04-30 10:00:15, 2 odp
Tematy: sytuacji

Opłata opakowaniową za opakowania przywiezione z zagranicy czy wprowadzone na kraj?

Nasza firma zamawia na Ukrainie tubingi w opakowaniach (takich nietypowych drewnianych paletach). Przywieziony do naszego Zakładu towar z zagranicy jest sprzedawany przez nas w tych samych opakowaniach stałemu odbiorcy na terenie kraju.


Proszę o informację, czy nasza firma w takiej sytuacji ponosi opłatę opakowaniową za opakowania przywiezione z zagranicy, czy też za opakowania wprowadzane na rynek krajowy?


Oczekując na opinię pozostaję z poważaniem


Joanna Jasiak ?Balcerak.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

wilczynska 2008-07-19 14:40:57

W przypadku importu produktów w opakowaniach uważa się, że importer wprowadza na terytorium kraju produkty w opakowaniach (a więc i te palety) w dacie ich dopuszczenia do obrotu na terytorium kraju. Opakowania uważa się za wprowadzone do obrotu tylko raz. (art. 3 ust. 6 i 7 ustawy z dnia 11 maja 2001 r. o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz opłacie produktowej i opłacie depozytowej)


Z tego wynika, że ww. ustawie podlegają tylko palety, które w danym roku zostały wprowadzone do kraju w wyniku importu towarów z Ukrainy, a nie uwzględnia się już palet wprowadzonych na teren kraju w wyniku sprzedaży towaru.
Opłatę produktową ponosi przedsiębiorca jedynie wtedy, gdy nie osiągnie w danym roku obowiązującego go poziomu odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych i gdy obliczona opłata przekracza 50 zł. (art. 12 ustawy)

Fryzury 11 minut temu

Zobacz też: czy powinnam obciąć włosy??
Oceń: (0) (0)

kate_83 2008-06-19 12:24:26

Za opakowania przywiezione z zagranicy i wprowadzone na rynek krajowy ponosi się opłatę produktową. Często przyjazd i wprowadzenie to pojęcia tożsame.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Kogo dotyczy...

Autor: OlaB, Odpowiedzi: 1

W którym pkt w karcie...

Autor: Monik, Odpowiedzi: 1

Witam, muszę wykonać...

Autor: Mika123, Odpowiedzi: 1

Czy piasek będący...

Autor: OlaB, Odpowiedzi: 1

Jaki kod dla odpadu w...

Autor: millka, Odpowiedzi: 3