Oceń: (0) (0)

imek

, 2008-02-22 10:25:01, 2 odp
Tematy: naprawa, jeżeli

Wprowadzając opakowania drewniane- palety- obowiązuje nas odzysk i recykling tych opakowań?

Wprowadzając opakowania  drewniane- palety- obowiązuje nas odzysk i recykling tych opakowań, jeżeli te opakowania przekażemy firmie która zajmuję się naprawa palet wtedy mamy odzyk tych opakowań a co z recyklingiem?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

Wijtek 2012-09-12 13:19:37

Prowadzę firmę i chcę wprowadzić zbiórkę opakowań drewnianych (15 01 03) przeznaczonych do odzysku lub produkcji Energi.Jakie muszę prowadzić dokumenty .

Oceń: (0) (0)

wilczynska 2008-07-18 23:44:44

Wykorzystanie zużytych palet jako paliwa lub innego środka wytwarzania energii jest odzyskiem (R1), ale nie jest recyklingiem. Natomiast jeżeli paleta jest przewidziana do naprawy, to nie jest odpadem. Odpadem stanie się dopiero wtedy, jak nie będzie można jej naprawić. Możliwości recyklingu zużytych palet (a więc równocześnie też odzysku) podaje zamieszczone na stronie http://www.mos.gov.pl/2prawo/wyjasnienia/index.shtml">http://www.mos.gov.pl/">www.mos.gov.pl wyjaśnienie z dnia 13.03.2006 r. do ustawy z dnia 11.05.2001 r. o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej (Ogólne + Art. 11, ust. 8a):


?W świetle przepisów ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (?) poprzez recykling rozumie się taki odzysk, który polega na powtórnym przetwarzaniu substancji lub materiałów zawartych w odpadach w procesie produkcyjnym w celu uzyskania substancji lub materiału o przeznaczeniu pierwotnym lub o innym przeznaczeniu. Recyklingiem odpadów opakowaniowych powstałych z opakowań drewnianych może więc być np. produkcja płyt pilśniowych, brykietów, kompostowanie (recykling organiczny) lub produkcja nowych opakowań z wykorzystaniem odpadów pochodzących ze zużytych palet. W związku z powyższym przedsiębiorca przejmujący odpady powstałe z palet drewnianych, z których następnie wytwarza nowe opakowania (palety drewniane), dokonuje tym samym recyklingu odpadów. Jednocześnie wprowadzenie produktów w tym opakowaniu na terytorium kraju powoduje powstanie obowiązku odzysku odpadów powstałych z tego typu opakowania. Natomiast w przypadku, gdy paleta drewniana przekazywana jest do naprawy jako opakowanie a nie odpad, wprowadzenie na terytorium kraju produktu na tak naprawionej palecie nie powoduje powstania ustawowych obowiązków, o których mowa powyżej.?

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Czy wolno mi sprzedać...

Autor: Gosia82, Odpowiedzi: 1

Czy można rozszerzyć...

Autor: michał_c, Odpowiedzi: 1

Czy opakowania...

Autor: Gosia82, Odpowiedzi: 1

Jak traktować odpady...

Autor: OlaB, Odpowiedzi: 1

Termin wydania DPO i...

Autor: Paulina1011, Odpowiedzi: 1