Oceń: (0) (0)

OlaB

, 2008-01-07 07:54:46, 1 odp
Tematy: wszystkie

Czy wymagana jest karta przekazania odpadu?

Proszę o informację, czy wszystkie odpady opakowaniowe o kodach 15 01... powinny być przekazywane kartą przekazania?


Czy opakowania po detergentach zalicza się do odpadów o kodzie 15 01 02 ?


Dziękuję


Ola

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

wilczynska 2008-01-09 00:28:08

Wszystkie odpady opakowaniowe powinny być przekazywane z zastosowaniem karty przekazania odpadu, gdyż odpady z podgrupy 15 01 nie są wymienione w załączniku do rozporządzenia ? Dz. U. Nr 152/2001 r., poz. 1735.


Karty przekazania odpadu nie musi jedynie wystawiać wytwórca odpadów komunalnych w tym odpadów opakowaniowych (art. 36.2 UO). Jednak każdy kolejny posiadacz odpadów musi wystawiać kartę przekazania odpadu przy jego dalszym przekazaniu.


Większość opakowań po detergentach zalicza się do odpadów o kodzie 15 01 02 - jeżeli są z tworzyw sztucznych i nie są niebezpieczne.


Uwaga. Przez odpady komunalne rozumie się ?odpady powstające w gospodarstwach domowych, a także odpady niezawierające odpadów niebezpiecznych pochodzące od innych wytwórców odpadów, które ze względu na swój charakter lub skład są podobne do odpadów powstających w gospodarstwach domowych? (art. 3.3.4 UO).

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

utylizacja wełny...

Autor: zxcvbnm1234567, Odpowiedzi: 1

Czy własciciel...

Autor: Mirek Stoch, Odpowiedzi: 1

Jak wypełnić Kartę...

Autor: askat, Odpowiedzi: 1

Czy wymagana jest...

Autor: OlaB, Odpowiedzi: 1

Termin wydania DPO i...

Autor: Paulina1011, Odpowiedzi: 1