Oceń: (0) (0)

p.a.projekt

, 2006-09-17 01:14:24, 3 odp
Tematy:

Od kiedy nosi sie majtki i co bylo wczesniej?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

Cstringi89 2010-09-23 11:28:02

C-mikro stringi – najbardziej kontrowersyjny typ stringów, który zakładany jest wyłącznie przez najodważniejsze i najbardziej wytrzymałe przedstawicielki płci żeńskiej. Jest to także jedyny rodzaj mikrostringów, którego nie możemy sobie wyobrazić bez przeczytania opisu lub zobaczenia takich stringów na własne oczy. Jak bowiem wyobrazicie sobie stringi w kształcie litery C?


http://obieliznie.pl/mikro-stringi-c-stringi-v-stringi.html

Oceń: (0) (0)

pantalony 2010-08-18 11:37:46

Pantalony. Wato się zapoznać z tym artykułem:
http://obieliznie.pl/pantalony.html
bardzo dużo zdjęci i co więcej, kobiety wyglądają bardziej atrakcyjniej niż teraz w stringach czy wogole mikro... :)

Oceń: (0) (0)

Johannes 2006-09-25 13:14:05

Pierwsze udokumentowane znalezisko, to skórzana przepaska lędźwiowa sprzed 5300 lat, znaleziona wraz z właścicielem w lodowcu w Alpach w 1991 roku. Rozwój tej części garderoby postępował bardzo wolno. Przez dłuuugie tysiąclecia mężczyźni nosili rodzaj pieluch: długi pas miękko wyprawionej skóry, a później tkaniny, owijali wokół bioder i przekładali przez krocze. Taki model ?slipek?, tyle że składający się ze 145 warstw tkaniny, miał na sobie w dniu pochówku zmarły w 1352 r. p.ne. faraon Tutankhamun. Bieliznę damską wymyśliły starożytne Egipcjanki. Na początku była to po prostu druga dodatkowa tunika noszona przez zamożniejsze kobiety. Starożytne Greczynki i Rzymianki owijały biust pasami tkaniny, które pomagały uwydatnić damskie wdzięki przykryte wierzchnią szatą. W 1996 r. odkryto w Piazza Armerina na Sycylii malowidła z 200 r. n.e. przedstawiające kobiety w skąpych dwuczęściowych strojach, które można uznać za pierwowzór bikini. Rzymianki z okresu republiki przyjęły inne kryteria estetyczne. Wydatny biust był niemodny, więc dziewczynki bandażowały piersi, a jeśli to nie pomagało dorosłe już kobiety nosiły rodzaj skórzanego gorsetu (mamilaria) spłaszczającego biust. Mężczyźni w tym czasie nosili femoralia ? rodzaj płóciennych kalesonów do kolan, wzorowanych na strojach germańskich najemników. Jak głosi wielu uczonych historyków po upadku Rzymu świat zszedł na psy. Zagadnienie bielizny zaczęło się sprowadzać do koszuli, dłuższej lub krótszej, noszonej pod wierzchnim okryciem. Wraz pojawieniem się gorsetu, okazało się, że jedyną "dolną częścią" bielizny, którą wypada nosić kobiecie jest pas cnoty. Pierwsze przymiarki do wykreowania damskich majtek poczyniono we Włoszech w XVI w. W 1510 r. zaczęły je nosić weneckie kurtyzany. Dzisiejsze figi miały wtedy postać długich kalesonów z jedwabiu, płótna lub aksamitu i były zastrzeżone wyłącznie dla kobiet lekkich obyczajów. Przyzwoita kobieta nie mogła się nawet przyznawać, że wie o istnieniu takiej części garderoby. W wieku XVII noszenie pantalonów nadal było niestosowne. Były one zarezerwowane dla schorowanych lub starych kobiet, ewentualnie służących, którym wypadło umyć okna. Natomiast obowiązkowo musiały je nosić tancerki operowe. Sytuacja zmieniła się wraz z nastaniem mody na krynoliny w połowie XiX w. Krynolina to suknia upięta na konstrukcji z drutu, zwykle miała bardzo dużą średnicę i była sztywna. Kiedy dama ubrana w taką suknię chciała się pochylić albo usiąść, druciana konstrukcja podnosiła się do góry ukazując wszystko co było pod nią. Efektem było upowszechnieniem się pantalonów, które najpierw jednak były ?otwarte? to znaczy miały postać dwóch kawałków materiału wiązanych w pasie, dopiero na przełomie wieku XIX i XX przybrały formę ?zamkniętą? czyli zeszytych nogawek. Kiedy po I wojnie światowej sukienki stawały się coraz krótsze, skróceniu ulegały także pantalony, aż w roku 1928 zaczęły przypominać dzisiejszą bieliznę.


W XV wieku męski ubiór składał się z obcisłych pludrów przypominających rajstopy, noszonych z dopasowanym kaftanem. Na przestrzeni lat kaftan stawał się coraz krótszy i na pludrach pojawiły się krótkie spodenki, które ewoluowały i zmieniały się od mniej lub bardziej bufiastych spodni noszonych na pończochach aż stały się normalnymi długimi spodniami. Pludry zmieniły się w kalesony najpierw z lnianego płótna, potem z bawełny i jedwabiu. Wygładzały sylwetkę pod dość obcisłymi strojami modnymi w XVIII i XIX wieku.
Ważnymi wydarzeniami w historii bielizny męskiej stały się wynalezienie metody przemysłowej produkcji bawełny w 1793 r. przez Eli Whitney?a i maszyny do szycia w 1846 r. przez Eliasa Howe. Dzięki tym wynalazkom możliwa stała się masowa produkcja, bo do tej pory, bieliznę szyły ręcznie panie domu lub służba. Poważnym ośrodkiem produkcji bielizny stały się Stany Zjednoczone. Prawdziwa ewolucja bielizny męskiej nastąpiła dzięki upowszechnieniu się wyrobów z dzianiny. W filmach o dzikim zachodzie można zobaczyć, że twardzi jak stal faceci ubierali się w śpioszki ? jednoczęściową kalesonokoszulę z guzikami od szyi do rozporka. Bielizny nie zdejmowano do spania a pranie odbywało się równie rzadko jak mycie
. Dopiero w 1901 roku amerykańskie zakłady P.H.Hanes Knitting Company wprowadziły na rynek dwuczęściową kombinację męskiej bielizny. Nowy produkt był oferowany w katalogu sprzedaży wysyłkowej i wzbudził wiele kontrowersji (głównie ze względu na przedstawienie niekompletnie ubranego modela). Nowa bielizna miała kilka innowacyjnych rozwiązań: odpinane z przodu i z tyłu (!) klapki, rozporek zapinany na guziki lub otwarty. Podczas I Wojny Światowej żołnierze po wszystkich stronach frontu nosili już anatomicznie uformowane ( z wszytym dodatkowym trójkątem) kalesony z guzikami. Okazały się na tyle wygodne, że po wyjściu z okopów mężczyźni nosili je dalej i upowszechniły się na dobre. Przynajmniej w kręgu cywilizacji zachodniej, bo japońscy piloci w czasie II Wojny Światowej nadal tkwili w pieluchach, które przywędrowały do Japonii z Chin zachowując tradycyjną formę koperty.
W latach 30-tych XX wieku światem męskiej mody wstrząsnęła nowość nazwana ?jockey?. Firma Coopers Inc. zaprezentowała męskie slipy z frontem uformowanym w kształcie litery Y. ?Jockey? został zaprezentowany 19 stycznia 1935 r. w Chicago. Forma i marka nowej bielizny zachowała się do dziś. Kolejną innowacją było wprowadzenie gumki zamiast guzików - tak powstały nieśmiertelne bokserki.


Źródło, zdjęcia i dużo więcej na ten temat (także o górnej części bielizny): http://www.historycy.org/index.php?showtopic=7872
Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Tematy:

Pytania: << Poprzednie Następne >>

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Hej. W piątek jak...

Autor: madziulla005, Odpowiedzi: 1

Które legginsy lepsze?

Autor: natka87, Odpowiedzi: 1

Czy przy wzroście 165...

Autor: fixxy, Odpowiedzi: 2

Podoba Ci się taki kolor?

Autor: HardCore, Odpowiedzi: 2

Jak się wymawia...

Autor: most, Odpowiedzi: 3