Oceń: (0) (0)

adamchi

, 2007-11-22 09:41:40, 1 odp

Czy można zablokować decyzję spółdzielni mieszkaniowej w sprawie wycięcia drzew?

Opis sprawy:

Prawdopodobnie na wniosek części mieszkańców bloku spółdzielnia zgłosiła do Zieleni Miejsiej wycięcie kilku starych lip. Drzewa są na terenie należącym do miasta.

Co można zrobić w tej sprawie?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

wilczynska 2007-12-11 00:11:18

Według art. 83 ustawy o ochronie przyrody usunięcie drzew z terenu nieruchomości może nastąpić po uzyskaniu zezwolenia wydanego przez burmistrza albo prezydenta miasta na wniosek posiadacza nieruchomości. Jeżeli posiadacz nieruchomości nie jest właścicielem - do wniosku dołącza się zgodę jej właściciela.


Spółdzielnia powinna więc uzyskać zezwolenie na wycinkę lip po uzyskaniu zgody miasta jako właściciela terenu. W zezwoleniu oprócz naliczonej kwoty za wycinkę może być wpisane, że zezwolenie uzależnia się od zastąpienia usuwanych lip innymi drzewami w liczbie nie mniejszej niż liczba usuwanych.


Proponuję dowiedzieć się w Urzędzie Miejskim, czy wpłynął wniosek o takie zezwolenie i czy takie zezwolenie zostało wydane (informacja taka jest dostępna dla każdego ? art. 19 POŚ). Może porozmawiać z urzędnikiem i podać swoje argumenty? Wydanie zezwolenia nie wymaga konsultacji społecznych, więc nie ma tu formalnej możliwości blokowania tego.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Czy mam się zgodzić?

Autor: loveyou, Odpowiedzi: 3

Jak interpretować...

Autor: tigerek206, Odpowiedzi: 1

Czy własciciel...

Autor: ŁukaszUTP, Odpowiedzi: 1

Jakie sa ogólne...

Autor: majowka.81, Odpowiedzi: 1

Zmiana programu...

Autor: Monik, Odpowiedzi: 3