Oceń: (0) (0)

jaworka4

, 2007-10-29 19:46:59, 1 odp
Tematy:

Czy oddając zużytą świetlówkę do sklepu powinniśmy otrzymać kartę przekazania odpadu?

Chodzi tu o wymiane tzw. 1;1.Kupujemy nową oddajemy zużytą.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

wilczynska 2007-11-15 00:29:18

Nie, to przekazujący odpady wystawia karty przekazania odpadu i każe na nich potwierdzić odbiór odpadu.


Wg art. 36 ustawy o odpadach:



  • Posiadacz odpadów, który przejmuje odpad od innego posiadacza jest obowiązany potwierdzić przejęcie odpadu na karcie przekazania odpadu wypełnionej przez posiadacza, który przekazuje ten odpad.

  • Prowadzący działalność wyłącznie w zakresie transportu odpadów jest obowiązany do poświadczenia na karcie przekazania odpadu wykonania tej usługi.

  • Kartę przekazania odpadu sporządza się w odpowiedniej liczbie egzemplarzy, po jednym dla każdego z posiadaczy oraz dla prowadzących działalność w zakresie transportu odpadów.

  • Dopuszcza się sporządzanie zbiorczej karty przekazania odpadu, obejmującej odpad danego rodzaju przekazywany łącznie w czasie jednego miesiąca kalendarzowego, za pośrednictwem tego samego prowadzącego działalność w zakresie transportu odpadów temu samemu posiadaczowi odpadów.

Uwaga:



  • Obowiązek prowadzenia kart ewidencji i kart przekazania odpadów nie dotyczy wytwórców odpadów komunalnych.

  • Obowiązek prowadzenia ewidencji odpadów nie dotyczy osób fizycznych i jednostek organizacyjnych niebędących przedsiębiorcami, które wykorzystują odpady na własne potrzeby.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Tematy:

Pytania: << Poprzednie Następne >>

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Zaległa informacja o...

Autor: ~Monika, Odpowiedzi: 1

Posiadacz odpadów a...

Autor: ~Maryla, Odpowiedzi: 1

Kiedy można wyciąć...

Autor: millka, Odpowiedzi: 4

Jak interpretować...

Autor: tigerek206, Odpowiedzi: 1

Pozwolenie...

Autor: agnieszkaf, Odpowiedzi: 3