Oceń: (0) (0)

lidzia1382

, 2011-02-02 10:09:36, 3 odp
Tematy: darowizna

Mam problem i bardzo proszę o porady!!!! Mam małe...

własnościowe mieszkanie. Rok temu rodzice namówili mnie abym zapisała część mieszkania siostrze jako darowiznę.Zostało to zrobione u notariusza. Siostra mi zapłaciła 10 000 zł.Jednak na umowie nic o tym nie jest wspomniane. Od tamtej pory mieszka ze mną. Żałuje tej decyzji jak niczego innego.Od tamtej pory miało się wszystko zmienić.Ona za nic nie płaci.Czynsz, prąd, woda, gaz na mojej głowie. Nie kupuje nawet środków czystości ani jedzenia. Wszystko idzie z mojego portfela.Ostatnio zasnęła zostawiając garnek na palniku. Szafki kuchenne uległy spaleniu a całe mieszkanie zaczadzeniu!!!!Ściany są czarne.Miała to wyremontować a juz 3 miesiące minęły i nic!!! Chcę jej się pozbyć z mieszkania,jak moge to wszystko cofnąć.Proszę o pomoc

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

Ksenia1808 2011-02-10 16:03:40

zgadzamsie z danem xd

Oceń: (0) (0)

~dan 2011-02-06 23:02:23

Jeszcze nic straconego - możesz odwołać darowiznę w kilku przypadkach m.in. w przypadku tzw. niewdzięczności obdarowanego:
"...Przyczyną odwołania darowizny może też być rażąca niewdzięczność obdarowanego. Z tego powodu można odwołać zarówno darowiznę już wykonaną, jak i jeszcze niewykonaną..."
Szczegóły znajdziesz np tutaj:
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/29084,kiedy_mozna_odwolac_darowizne_mieszkania.html

Taką 'niewdzięczność' trzeba jednak udowodnić w sądzie czyli musisz mieć świadków lub inne dowody. Wszystko, o czym piszesz, moim zdaniem kwalifikuje się do takiego odwołania. Tak, jak ktoś już ci poradził - notariusz, u którego darowałaś część mieszkania powinien ci pomóc i pokierować. Nie obejdzie się jednak bez procesu sądowego.
Może na początek spróbuj przekonać rodziców, którzy cię namówili to tego kroku, żeby darować siostrze część mieszkania aby wpłynęli na siostrę i przywołali ją do porządku. Jeśli natomiast ona zachowuje się tak, jak opisujesz, to nawet jeśli coś się zmieni, to pewnie na chwilę.
Spróbuj odwołać darowiznę, ale zanim machina prawna ruszy, to aby nie doszło do nieszczęścia (pożaru, wybuchu gazu, zalania sąsiadów) na twoim miejscu wyprowadziłbym się z tego mieszkania odcinając uprzednio gaz, prąd i wodę w odpowiednich instytucjach (Enion, Gazownia, Wodociągi) - może to zaskutkuje wyprowadzeniem się niechcianego lokatora, a wtedy możesz zmienić zamki i przywrócić media, a potem zająć się odwoływaniem darowizny.
Powodzenia...

Oceń: (0) (0)

~Malutka2033 2011-02-06 17:00:10

Najlepiej porozmawic o tym z Notariuszem on tobie doradzi co masz zrobić .Albo przetłumaczyć siostrze nastraszyć ją.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Polećcie proszę firmę...

Autor: JanekPanek, Odpowiedzi: 1

Mam problem i bardzo...

Autor: lidzia1382, Odpowiedzi: 3

poprawczak jaka jest...

Autor: ~paula, Odpowiedzi: 1

I'm a very

Autor: baby4love15, Odpowiedzi: 3