Oceń: (0) (0)

hazan

, 2006-08-01 10:06:32, 3 odp

Pytanie od pytamy.pl na temat notki prasowej ?

Jako że pytamy.pl" rel="nofollow">http://www.pytamy.pl/'>pytamy.pl powstał dużo wcześniej(20 maj 2006) niż zadajpytanie.pl a misje obu portali są zbieżne dlatego chciałem się zapytać dlaczego autorzy tego serwisu rozpowszechniają w swojej notce prasowej nieprawdziwą informacje jakoby:

??

Na świecie istnieje kilka, z pozoru podobnych serwisów internetowych firm Google czy Yahoo, jednak do tej pory nie powstał żaden jego polski odpowiednik. ZadajPytanie.pl jest pierwszym polskim tego typu portalem wymiany wiedzy?..'

microsoft-com:office:office' />

A tłumacząc" rel="nofollow">http://mediafm.net/internet/6355,Pytamy.pl-kontra-ZadajPytanie.pl-.html'>tłumacząc się z swojej notki podają poraz kolejny nieprawdziwe informacje :

?..Bartłomiej Rosenkiewicz z ZadajPytanie.pl wyjaśnia nam, że ZadajPytanie.pl jest pierwszym polskim ogólnopolskim bezpłatnym portalem wiedzy, natomiast Pytamy.pl jest wymian? informacji i opinii?.?

Proszę nie przekręcać idei naszego portalu kwalifikując go jako ?portal wymiany informacji?

" rel="nofollow">http://www.pytamy.pl/'>Pytamy.pl ? jest pierwszym" rel="nofollow">http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3509994.html'>pierwszym polskim portalem wymiany wiedzy bazującym na tych samych założeniach co yahoo anserws. ( można to sprawdzić zarówno w informacjach zawartych na stronie pytamy.pl jak również na blogu serwisu)

Proszę również o wyjaśnienie dlaczego podają Państwo nieprawdę jakoby w Polsce nie było odpowiedników serwisów yahoo ? (na szczęście większość portali z którymi się skontaktowałem skorygowała swoje newsy)

Spodziewam się szczerej i rzeczowej odpowiedzi.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

Mateusz 2006-08-03 11:29:10

Regulamin został naruszony w punkcie 1j (w samych definicjach) - ponieważ pytanie było przecież skierowane do właścicieli serwisu, a nie pozostałych użytkowników serwisu, jak jest w definicji. Oprócz tego pkt 3.1.c - niektóre informacji (lub raczej opinie) w pytaniu były zbędne do uzyskania odpowiedzi.


Notka prasowa została skorygowana: http://www.zadajpytanie.pl/pressroom/


Doceniam to, że pan Grzegorz z Pytamy.pl również uznał, że Pytamy.pl nie jest pierwszym serwisem wymiany wiedzy, uznając pierwszeństwo Odpowiedz.pl, Iekspert.pl i różnych for dyskusyjnych.


Podkreślę przy okazji, że Odpowiedz.pl NIE jest zwykłym forum dyskusyjnym, mimo że jest oparte na silinku phpBB. Jest dostosowane do wymiany wiedzy - pytań i odpowiedzi, a nie mało twórczej dyskusji, jak jest często na forach. Chociaż tak naprawdę fora dyskusyjne też można podciągnąć jako serwisy wymiany wiedzy, zatem uznajmy że nimi są.


Podsumowując, ciesze się, że doszliśmy do porozumienia i wyjaśniliśmy niejednoznaczne kwestie.


Wyrażam również nadzieję, że nasze serwisy będą się uzupełniać nieco innym modelem działania, tak, aby jak najlepiej służyć użytkownikom.


W razie dalszych pytań skierowanych do właścicieli ZadajPytanie.pl uprzejmie proszę o kontakt przez email lub telefoniczny.

Rozrywka 11 minut temu

Zobacz też: ,Podajcie jakieś komedie.
Oceń: (0) (0)

hazan 2006-08-01 23:15:55Dziękuję za odpowiedz.Wyjaśniając niektóre poruszone przez Pana kwestie:1) W pytaniu moim nie chodzi o to, czy ktoś poczuł się
urażony tylko o fakty. Skoro zgodził się Pan, iż zadajpytanie.pl nie jest
pierwszym w Polsce serwisem wymiany wiedzy
to należałoby skorygować notkę
prasową
(tak będzie uczciwie w stosunku do użytkowników).2) Wspomniał Pan o serwisie Odpowiedz.pl - jest to forum
dyskusyjne - na każdym forum można zadawać pytania. Formuła forum jest daleko
różna od tego co prezentuje pytamy.pl.3) Konkurencyjność obu serwisów to sprawa dyskusyjna -
jednak z mojego punktu widzenia nieistotna na chwilę obecną.4) Pytamy.pl nigdy nie reklamowało się jako pierwszy w
Polsce serwis wymiany wiedzy.5) Informacja o tym, że serwis oparty jest na skrypcie
askeet jest na naszym blogu od pierwszego dnia uruchomienia pytamy.pl.6) Nie wiem jaki punkt regulaminu złamałem swoim pytaniem.Oceń: (0) (0)

Mateusz 2006-08-01 15:34:36

Witam serdecznie twórcę serwisu Pytamy.pl


Cieszę się, że Grzegorz Marczak (Hazan) uznał nasz serwis za interesujący i zechciał z niego skorzystać.


Na początek pragnę podkreślić, że na przyszłość takie kwestie zachęcam rozpatrywać indywidualnie - na stronie są podane emaile, telefony - zapraszam serdecznie do kontaktu!


Po drugie, niestety powyższe pytanie Hazana jest niezgodne z regulaminem. Co mnie martwi, gdyż każda zarejestrowana osoba musi zaakceptować regulamin.


 


Przechodząc do meritum - publicznie przepraszam, jeśli pan Grzegorz poczuł się urażony naszymi stwierdzeniami.


Podkreślę, że nie chcemy konkurować z serwisem pytamy.pl. Jestem świadom, że różni użytkownicy mają różne potrzeby, upodobania.


Podkreślę też, że serwis pytamy.pl nie musi nas uważać za zagrożenie, gdyż naszym wspólnym celem jest pomóc użytkownikom w znalezieniu dobrej odpowiedzi.


Pomimo że pierwsze wrażenie jest takie, że serwisy nasze są podobne ("konkurencyjne"), to tak naprawdę mają one inne modele działania, nawet nie tylko inne modele biznesowe.


Wkrótce będzie się to ujawniać wraz z rozwojem ZadajPytanie.pl. Pragnę jednocześnie podkreślić, że nie będziemy mówić, że nasz serwis jest lepszy czy fajniejszy od pytamy.pl, ale chcemy podkreślić, że ma inny sposób działania i służy innym potrzebom, pomimo że forma jest podobna.


Jakie są zatem główne różnice:


1. Chcemy tworzyć serwis z uporządkowaną wiedzą. Czyli nastawiamy się na węższy zakres tematyczny, ograniczony kategoriami. Pytamy.pl oferuje natomiast nieograniczony zasięg tematyczny, a ZadajPytanie.pl uporządkowany kategoriami tematycznymi.


2. Nastawiamy się na odpowiedzi specjalistów, i zastrzegamy sobie, że w archiwum pozostaną tylko pytania i odpowiedzi najbardziej wartościowe. To znów odróżnienie od Pytamy.pl, w której jest więcej informacji, bardziej zróżnicowane, od szerszej grupy ludzi. Natomiast w ZadajPytanie.pl ograniczamy liczbę, celem pozostawienia odpowiedzi najwyższej jakości (pomimo ograniczeń w zasięgu tematycznym).


3. Samo pytanie i odpowiadanie to tylko podstawowa funkcja. Chcemy zaoferować również możliwość kontaktu ze specjalistami, skorzystania z ich bardziej zaawansowanych usług już na zasadach komercyjnych.


4. Pytamy.pl jest repliką serwisu Askeet.com (o którym niestety nie ma słowa na Pytamy.pl, a szkoda)


 


Jeżeli zatem pan Grzegorz poczuł się urażony naszymi stwierdzeniami, publicznie przepraszam.


Ponieważ faktycznie mogło to wywołać dezinformacje dla użytkowników, pragnę sprostować informacje. Zatem:


1) ZadajPytanie.pl wystartowało oficjalnie 26 lipca 2006 r.


2) Pytamy.pl wystartowało 20 maja 2006 r.


3) Odpowiedz.pl (również portal wymiany wiedzy, o którym również nie było mowy, gdy pan Grzegorz promował swój serwis) - wystartowało na początku 2005 roku


4) Jeszcze wcześniej (w 2001 roku) był serwis Iekspert.pl, o którym również nikt z nas nie wspomniał (ja ze swojej strony również chylę czoła). Zakończył działalność w roku 2002.


Także ani my, ani pan Grzegorz nie byliśmy pierwsi w Polsce z tego typu serwisem. Przyznam szczerze, że o Iekspert.pl dowiedziałem się parę dni temu.


Na koniec podkreślę jeszcze raz, że pomimo podobnej struktury działania (pytania i odpowiedzi), Pytamy.pl i ZadajPytanie.pl będą coraz bardziej się odróżniać - i nie są konkurencją, ale uzupełnieniem nawzajem.


Pytamy.pl może być zatem portalem wymiany wiedzy nieograniczonej, natomiast ZadajPytanie.pl portalem wymiany wiedzy uporządkowanej (wyselekcjonowanej).


Dlatego też panu Grzegorzowi życzę powodzenia i dalszego rozwoju Pytamy.pl

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Dasz Like na mojej...

Autor: kubaaa66, Odpowiedzi: 0

Co kupić chłopakowi...

Autor: desir, Odpowiedzi: 1

Spam internetowy

Autor: mati482, Odpowiedzi: 2

dzwiek i zwalnia i...

Autor: zajawka, Odpowiedzi: 2

Czy można podłączyć...

Autor: sebcio798, Odpowiedzi: 1