Oceń: (0) (0)

andim

, 2007-04-08 21:04:12, 3 odp
Tematy: wszystko, komputer

Jak połączyć komurkę z komputerem?

mam samsunga e 350 e, kabel usb wraz z draywerem i komputer chciałem to wszystko zgrać aby muc przesyłaż pliczki z komp do mojej komurki, jak to zrobić? próbowałem ale nic mi nie wyszło co zrobiłem źle? 

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

~rafiu 2010-03-07 22:08:36

czy można zrobic tak żeby internet z komurki mógłbym miec na komputerze???

Oceń: (0) (0)

m227 2007-04-11 05:53:09

Rozszerzając wypowiedź poprzednika:

1. Są też kabelki GSM (telefon) - RS-232 (czyli łącze szeregowe) zwykle tańsze, i obsługiwane przez większy zakres programów.

2. Port IrDA (bo tak się powinno pisać), to skrót od Infrared Data Association: http://en.wikipedia.org/wiki/Infrared_Data_Association

także coś się mojemu przedmówcy pomyliło.

Opcje 3 i 4 wymagają obsługi odpowiednich metod transmisji przez samą komórkę i o ile metoda 3 wymaga dość popularnego Bluetooth, to już WLAN (czyli popularne WiFi) posiada niewiele komórek.

Punkt 4, w postaci podanej przez robertusa jest bzdurą!!!
Myli on łącze Bluetooth z WLAN! Oba są bezprzewodowe, ale bazują na innych sposobach komunikacji i są niekomatybilne.

Należy jeszcze pamiętać, o odpowiedniej konfiguracji komputera i oprogramowania, co może być złożone.

Oceń: (0) (0)

robertus 2007-04-09 08:38:03

 


Są co najmniej cztery sposoby:


1. Kabelkiem o specjalnej końcówce dopasowanej do modelu komórki (każda firma ma inny standard)  z jednej strony a z drugiej USB do komputera - wszystkie współczesne modele komórek da się w ten sposób połączyć z komputerem. Można go kupić w większości sklepów z telefonami komórkowymi.


2. Poprzez łącze bezprzewodowe oparte na emisji fal podczerwonych. W celu wykorzystania tego łącza trzeba mieć specjalny kabel z emiterem/odbiornikiem fal podczerwonych podłączony do komputera i w komórce nadajnik/odbiornik podczerwieni. Popularną nazwą tego interfejsu jest IRDA (ang. ntegrated RAM Drive Electronics). W pierwszej maksymalna prędkość transmisji wynosi 115 kb/s, a w drugiej 4 MB/s. A najszybsza wersja pozwala na transmisję danych z szybkością 16 Mb/s.


3. Poprzez łącze bezprzewodowe oparte na falach radiowych Bluetooth. Jest to standard bezprzewodowej transmisji danych oparty na emisji fal radiowych niskiej mocy (stąd zasięg od 10 do 100 metrów - to ostatnie dla standardu blooototh 2).


4. Poprzez łącze bezprzewodowe oparte na falach radiowych WLAN (ang. Wireless LAN - Wireless Local Area Network) . Aby móc skorzystać z WLAN trzeba mieć nadajnik./odbiornik Bluetoth podłączony do komputera (złącze USB) i dostępną taką opcję w telefonie kmórkowym. Prędkość transmisji: do 108 Mb/s.


 


 

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Jak usunąć windows...

Autor: Ewelinaa12, Odpowiedzi: 1

Nie mogę się...

Autor: ~Iga, Odpowiedzi: 28

Jak usunąć konto na...

Autor: lehman7272, Odpowiedzi: 4

3G?

Autor: limaK, Odpowiedzi: 1

Internet powoli pracuje?

Autor: aisha, Odpowiedzi: 2