Oceń: (0) (0)

mork

, 2006-08-29 09:58:08, 3 odp

Co to może być za choroba układu moczowego mojego bernardyna?

Ostatnio zauważylem dziwne objawy u mojego bernardyna (piesek nie ma jeszcze roku): ma on kłopoty z oddawaniem moczu. Bardzo często oddaje mocz ale w małych ilościach i ma problemy z załatwieniem się (mimo napinania sie mocz leci kropelkami), poza tym jest osowiały. Mój weterynarz wyjechał na urlop więc wybrałem sie do innego. Wg niego psu nic nie jest: gdy zasugerowałem ,że piesek może mieć kamienie albo zapalenie pęcherza moczowego powiedział, że nie ma takiej możliwości bo jest to samiec a bernardyny nie są do takich chorób predysponowane. Stwierdził też, że 'wydziwiam'. Czy moje obawy są uzasadnione i co mam zrobić w takiej sytuacji? Rozwazam podanie psu antybiotyku np. Synuloxu (tab 250mg).

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

Ulawiec 2006-08-29 19:47:48

Moim skromnym zdaniem jesli stan zapalny pokazał sie po raz pierwszy i nie ma zatrzymania moczu-tylko jego bolesne oddawanie-zdjecie na tym etapie nie ma wiekszego uzasadnienia.
nie wydaje mi sie zeby trzeba było szukac w takim przypadku specjalisty wystarczy dobry lekarz ogolny.
nie wyglada to dobrze ale rzeczywiscie dobrze by było podac antybiotyk ogolnie-z tym chociaz przy pierwszym podaniu powinien obejrzec lekarz czy nie ma przypadkiem jakis przeciwskazan i ustalic odpowiednia dawke.
Zycze powodzenia kuracji

Ciekawostki 11 minut temu

Zobacz też: Ile macie lat . ??
Oceń: (0) (0)

mork 2006-08-29 13:06:21

Piesek ma 38,5-39 stopni (temperatura nieco sie waha). Co do badań moczu to pH zasadowe, obecnośc bakterii i większa niż normalnie ilość erytrocytów w polu widzenia. Najgorsze jest to, ze w Krakowie jest 2 dobrych weterynarzy ze specjalizacją w zakresie chorób psów i obaj są nieuchwytni. Doradzono mi także zrobienie pieskowi RTG ale nie wiem czy jest sens.

Oceń: (0) (0)

Ulawiec 2006-08-29 10:50:44

Bardzo dobrze ze sie martwisz-samce sa nie tylko tak samo narazone na zapalenie dolnych drog moczowych jak samice a poza tym ze wzgledu na mniejsza srednice oraz wieksza długosc cewki moczowej bardziej narazone na zatkanie tej cewki w wypadku wystapienia kamicy czy chocby piasku.
Przy długotrwałym zapaleniu moze zmienia sie pH moczu oraz inne jego parametry , ktore predysponuja do wystapienia tzw.kamicy struwitowej.
Nie piszesz jaka wage ma Twoj pies ani jaka temperature(temperature u psa mierzy sie w odbycie), dobrze by było tez pobrac probke moczu i zaniesc ja do najblizszego"ludzkiego" laboratorium z prosba o analize.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Kitty City Wzgórze do...

Autor: ba233, Odpowiedzi: 0

Jakie szampony ...

Autor: ewa1, Odpowiedzi: 2

Jak dać chomikowi na...

Autor: LadyDoma, Odpowiedzi: 4

York jaki jest ??

Autor: ~Oliwia, Odpowiedzi: 3

Imie dla suki ;p

Autor: ~Sylwia, Odpowiedzi: 17