Oceń: (0) (0)

FilmwebOwicz

, 2006-08-26 14:11:46, 2 odp
Tematy: młodzieży, warunki

Czy praca młodzieży za granicą jest legalna?

Rodzina z Anglii zaproponowała mi wyjazd na dwa tygodnie do Londynu, koszty sami opłacą zaś ja miałbym pracować w sklepie jako dostawca gazet itp. Właściwie to nie ma w tym niczego złego, tylko, że mam dopiero 15 lat, znam angielski bardzo dobrze, a zarobić by się też przydało ;)
Jednakże nie chciałbym kolidować z jednym z tamtejszych praw, więc jakie są warunki przyjęcia młodzieży zagranicznej do lat 18 włącznie?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

MarcoKaka 2012-04-24 10:35:42

Niekoniecznie się zgodzę kraje gdzie jest to nie mile widziane

Oceń: (0) (0)

emesz20 2006-08-27 12:04:29

Oczywiście tak, ale pod pewnymi warunkami i w zależności od kraju do którego się udajemy. W Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Szwecji, Finlandii - możemy pracować bez ograniczeń i legalnie. W Anglii można legalnie pracować od 16 roku życia z zachowaniem ostrych warunków bezpieczeństwa i prawa pracy - o ile wiem liczy się sie data rozpoczęcia 16-go roku życia i nie ma tu różnic miedzy młodzieżą miejscową a zagraniczną.
W Twoim przypadku rozważyłbym rozpoczęcie kariery zawodowej w Anglii od wolontariatu z Programu Młodzież - możesz składać indywidualny wniosek! Informacje na ten temat znajdziesz wybierając w googlach "Program Młodzież". Wolontariat - nie oznacza, że pracujesz całkiem za darmo - otrzymujesz kieszonkowe, a strona przyjmująca Cię - całkowicie pokrywa koszty Twojego pobytu. Najważniejsze, że jest to praca pod całkowitą instytucjonalną kontrolą oraz w pełni chroniona. Warto skorzystać!
Pozdrawiam: Maciej Szafrański

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

wiec nie wiem czy...

Autor: fanta, Odpowiedzi: 1

Rzeka przepływająca...

Autor: karola112, Odpowiedzi: 3

16latka czy może...

Autor: ~naja, Odpowiedzi: 4

Jak bezposrodnio...

Autor: oloartu79, Odpowiedzi: 2