Oceń: (0) (0)

dodka

, 2007-02-10 10:03:09, 1 odp
Tematy: wypowiedzenia

Czy muszę odpracować trzy miesiące???

Chce się zwolnić a w umowie nie mam zaznaczonego okresu wypowiedzenia czy szef może mi kazać abym odpracowała trzy miesiące???

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

jessicaalba 2007-02-22 22:28:16

Tak, może kazać, o ile okres pracy u tego pracodawcy był ponad 3-letni.
Nie ma żadnego znaczenia, czy w umowie o pracę był (lub nie) zaznaczony okres wypowiedzenia. Reguluje to Kodeks Pracy (Art. 36).
Rozwiązanie umowy o pracę następuje z upływem ostatniego dnia okresu wypowiedzenia.
Okres wypowiedzenia może być skrócony, jeśli obie strony porozumieją się w tej sprawie.
Bez okresu wypowiedzenia możesz odejść z pracy także wtedy, gdy pracodawca nie przestrzega umowy lub Kodeksu Pracy: np. spóźnia się z wypłatą. Należy Ci się wtedy odszkodowanie w wysokości zarobku, jaki byś osiągnęła do końca danego miesiąca.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Właśnie zaczęłam...

Autor: gabi21, Odpowiedzi: 3

Jaka jest potrzebna...

Autor: Vamil, Odpowiedzi: 1

Czy umowa zlecenie...

Autor: kamana, Odpowiedzi: 2

Wzór podania na...

Autor: dudidrogba, Odpowiedzi: 2

Jaki jest czas pracy...

Autor: sosna, Odpowiedzi: 2

Linki