Oceń: (0) (0)

maciej wołodko

, 2006-07-28 14:18:06, 1 odp
Tematy: argumentyegzotycznereforma

Jaki będzie wpływ zmienionej ordynacji wyborczej na wyniki wyborów samorządowych?

Wszystko wskazuje na to, że nadchodzące wybory samorządowe będą przebiegać wg zmienionej ordynacji, pozwalającej łączyć rezultaty wyborcze członkom koalicji wyborczych. Zastanawiam się, jak i na ile zmiany te zmodyfikują rezultat wyborów? Czy czekają nas egzotyczne koalicje (jeden silny partner i dziesięć 'drobiazgów')? Kto na tym zyska? (partie bez poparcia? niezależne komitety wyborcze? czy może głównie wielcy naszej sceny politycznej?) Jakie argumenty przemawiają za tezą opozycji, że reforma została skrojona na miarę potrzeb partii rządzącej? Jakie argumenty świadczą przeciw?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

[email protected] 2006-08-23 03:24:10

Do rad dostaną się szumowiny z Samoobrony i obłąkańcy z Młodzieży Wszechpolskiej. Nowa ordynacja faworyzuje duże partie, czyli PiS i PO. Tyle że PO nie ma z kim stworzyć grupy, a PiS już nawet tworzy z SB i LPR koalicję rządową, więc bez żenady ich sobie podepnie, a potem w lokalnych koalicjach będzie starać się ich trzymać na krótkiej smyczy.
Najgorsze, że ucierpi praworządność (zmiana ordynacji tuż przed wyborami to ordynarny wyobrczy przekręt) i samorządność (wybory samorządowe w ogóle nie powinny być partyjne, lecz większościowe w okręgach jednomandatowych).

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Co to jest definicja?

Autor: lwgula, Odpowiedzi: 1

Czy będziecie mieli...

Autor: koteczek460, Odpowiedzi: 11

Wspolnota zywej wiary

Autor: ~Krien, Odpowiedzi: 1

Jak najlepiej...

Autor: Jarek1125, Odpowiedzi: 1

Jaki będzie wpływ...

Autor: maciej wołodko, Odpowiedzi: 1