Oceń: (0) (0)

weronika96

, 2009-11-04 12:58:44, 2 odp

Czy muszę mieć pozwolenie wodnoprawne na odprowadzanie wód opadowych lub roztopowych ?

W naszym zakladzie ( mały zakład stolarski - zatrudnienie do 10 osób ) ścieki opadowe z połaci dachowych i utwardzonych powierzchni zakładu odprowadzone są do kanalizacji deszczowej miasta . Czy w związku z tym tez powinniśmy mieć na to pozwolenie wodnoprawne i ponosić opłaty?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

szaman 2010-03-14 20:55:10

Zgodnie z art. 122 ust. 1 pkt. 10 na wprowadzanie do urządzeń kanalizacyjnych, będących własnością innych podmiotów, ścieków przemysłowych zawierających substancje szczególnie
szkodliwe dla środowiska wodnego określone w przepisach wydanych na
podstawie art. 45a ust. 1. wymagane jest pozwolenia wodnoprawne. Jeśli przedmiotowe ścieki z zakładu nie zawierają m.in. substancji ropopochodnych a należy podejrzewać ze tak właśnie jest to pozwolenie wodnoprawne nie jest wymagane, wymagana jest natomiast zgoda właściciela urządzeń.

Oceń: (0) (0)

wilczynska 2009-11-04 21:14:49

Na wprowadzanie ścieków deszczowych do miejskiej kanalizacji nie jest wymagane pozwolenie wodnoprawne.


Za tak wprowadzane ścieki nie trzeba też wnosić na konto urzędu marszałkowskiego opłat za korzystanie ze środowiska.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Czy aneks do umowy...

Autor: wojtaskrk, Odpowiedzi: 1

...

Autor: madziorek5, Odpowiedzi: 1

Co to są standardy...

Autor: Monik, Odpowiedzi: 1

Czy własciciel...

Autor: ŁukaszUTP, Odpowiedzi: 1

Jak przekształcić...

Autor: kozucha, Odpowiedzi: 1