Oceń: (0) (0)

J.Sz

, 2009-08-20 22:11:52, 1 odp
Tematy: miejsca, baterie, zużyte

Czy jesteśmy miejscem odbioru baterii?

Jesteśmy dużym zakładem, który zużywa znaczne ilości baterii i akumulatorów. Z uwagi na znaczny obszar zakładu mamy wyznaczone miejsca w budynkach, gdzie pracownicy mogą zdać zużyte baterie z urządzeń służbowych. Czy zatem jesteśmy miejscem odbioru baterii w myśl ustawy o bateriach i akumulatorach czy tez użytkownikiem końcowym baterii który prowadzi selektywna zbiórkę odpadów.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

wilczynska 2009-08-21 21:02:35

W tym przypadku firma jest wytwórcą odpadu (baterie, akumulatory), a nie pracownik.


Miejsca, do których pracownicy dają zużyte firmowe baterie i akumulatory nie są "miejscami odbioru" w rozumieniu ustawy o bateriach i akumulatorach (UBA), lecz miejscami magazynowania odpadów w rozumieniu ustawy o odpadach.


Gdyby pracownicy wrzucali tam swoje prywatne zużyte baterie i akumulatory przenośne, to wówczas byłyby to "miejsca odbioru", a firma musiałaby mieć pisemną umowę ze zbierającym na ich odbiór (art. 51 UBA).

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Podajcie strone gdzie...

Autor: misia12283, Odpowiedzi: 2

Jaki kod odpadu maja...

Autor: ewelam, Odpowiedzi: 1

Czy paleta...

Autor: Gosia82, Odpowiedzi: 1

Jak stosować się do...

Autor: wqbit, Odpowiedzi: 1

Zużyte czyste...

Autor: kasiula357, Odpowiedzi: 2