Oceń: (0) (0)

Gosia82

, 2009-03-25 08:35:17, 1 odp

Gdzie oddać żużyte świetlówki ??

Witam.


Czy mogę oddać zuzyte świetlówki do sklepu który jest wpisany do rejestru i ma numer rejestrowy. Jesteśmy firmą która wytworzyła własny odpad. jeśli tak to jak powiinam wypełnić KPO? sklep nie posiada własnego środka transportu więc my musimy zawieźć swój odpad do tego sklepu. Czy my możemy sie podpisać w rubryce 2 potwierdzając transport mimo że nie mam pozwolenia na transport odpadó niebezpieczych jakim sa w tym momencie zużyte świetlówki?? proszę o pomoc i pozdrawiam

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

wilczynska 2009-03-28 21:42:59

Wytwórca odpadów (także niebezpiecznych, a więc i świetlówek) może transportować swoje odpady bez zezwolenia (art. 28 ust. 9 UO).
Sprzedawca świetlówek musi przyjmować (zbierać) zużyte świetlówki i nie musi mieć na to zezwolenia na zbieranie odpadów, ale musi być jako ?zbierający? w rejestrze GIOŚ (art. 6 USEE) i w rejestrze starosty (art. 33 ust. 5 UO oraz rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 grudnia 2003 r. w sprawie rodzajów odpadów, których zbieranie lub transport nie wymagają zezwolenia na prowadzenie działalności (Dz. U. Nr 16/2004 r., poz. 154, ze zm.). Świetlówki wymienione są w tym rozporządzeniu jako ex 16 02 13*, ex 20 01 21* - Lampy fluorescencyjne, dlatego też ktoś inny też może zużyte świetlówki transportować z Waszego zakładu do sklepu bez zezwolenia.


Podsumowanie:
Możecie sami transportować zużyte świetlówki z zakładu do sklepu bez zezwolenia na ich transport i potwierdzać ten transport na karcie przekazania odpadu.


Ktoś inny też może Wasze zużyte świetlówki zawieźć do sklepu bez zezwolenia na ich transport, ale musi być w rejestrze starosty (art. 33 ust. 5 UO).

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Czy własciciel...

Autor: Mirek Stoch, Odpowiedzi: 1

W jaki sposób...

Autor: jusia211, Odpowiedzi: 1

Zagospodarowanie...

Autor: wqbit, Odpowiedzi: 1

Jaki kod odpadów mają...

Autor: Iwona K., Odpowiedzi: 1

Kiedy kończy sie...

Autor: gustawWS, Odpowiedzi: 1