Oceń: (0) (0)

mojra81

, 2009-03-18 23:49:59, 2 odp

Co może być przyczyną na przemian występujących biegunek i zaparć?

Mam 27 lat. Jestem kobietą. 12 lat temu lekarz stwierdził u mnie nadwrażliwość jelita grubego. Dokuczały mi ostre biegunki pojawiające się przy jakimś stresie (np. klasówka). Po kilku latach już będąc na studiach do biegunek dołączyły zaparcia. Kilkudniowe, czasami trwające nawet 2 tygodnie, zaparcia kończyły się długim przesiadywaniem w toalecie, którym towarzyszyły ostre bóle brzucha i skurcze. Takie "posiedzenia" kończyły się kilkakrotnym wypróżnieniem w formie biegunki. Potem następowała kolejna przerwa i tak na przemian. Stosowałam diety bogate w błonnik, spożywałam dużo owoców i warzyw oraz piję duże ilości niegazowanej wody. Jednak dolegliwości nie ustąpiły, wręcz przeciwnie.


Po urodzeniu dziecka zaparciom zaczęły towarzyszyć bóle dolnej części pleców. 


Minęło 15 miesięcy od porodu. Kilka tygodni temu biegunki i zaparcia zaczęły pojawiać się naprzemian. Dostałam silnego ataku bólu pleców, który towarzyszy mi do dziś. Mój brzuch stał się wzdęty i twardy, bolesny przy dotyku. Pojawiły się ostre bóle brzucha, które nie świadczą wcale o potrzebie wypróznienia. Od 3 tygodni nie mam zaparć tylko biegunkę. Codziennie jestem w toalecie kilka razy dziennie. Mam silne bóle brzucha i skurcze. Ciągły ból dolnej części pleców, który momentami jest bardzo silny i promieniuje do lewej pachwiny przez całą nogę, aż do stopy. Jestem tym bardzo zmęczona. Byłam u lekarza, który kazał mi przynieść próbkę kału i skierował mnie na badania krwii. Jednak mieszkam w Londynie, a podejście do pacjęta jest tu bardzo lekceważące, dlatego też proszę o szybką diagnozę( o ile to możliwe) i jakieś wskazówki dotyczące badań, których mogę się dopominać od lekarza.


Dziękuje

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

Arowana14 2012-08-28 22:39:10

Moja mama miała często problemy z biegunką. Biedna męczyła się czasem nawet po kilka dni. W końcu postanowiłyśmy znaleźć jakiś skuteczny środek, który nie tylko zahamuje biegunkę w danej chwili, ale również będzie zapobiegać kolejnym. Myślę, że nam się udało. Przeglądając różne strony w internecie trafiłyśmy na Firmę CaliVita. Kupiłyśmy preparat "AC-Zymes". Jest to produkt, który zawiera bakterie Lactobacillus acidophilus, wykazujące wszechstronne działanie i aktywnie zwalczające patogeny, które dostały się do naszego układu pokarmowego, powodując m.in. biegunkę.
Od czasu stosowania tego preparatu mama nie ma już tego typu problemów. "AC-Zymes" pozwala jej zachować normalną florę jelit, eliminacje substancje szkodliwe dostające się do przewodu pokarmowego oraz zapobiega zaburzeniom procesów trawienia. Polecam ten produkt każdemu, kto ma tego typu problemu.
Tutaj macie link do sklepu, w którym ja dokonałam zakupu: http://www.vitero.pl/pl/p/AC-Zymes-2-mld-flory-100-kaps./129

Oceń: (0) (0)

~jola 2010-03-16 15:33:33

Czy wyjaśniła sie przyczyna Twoich dolegliwości? NApisz coś proszę!

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Mam nietypowe pytanie...

Autor: agatask8, Odpowiedzi: 6

mam 19 lat i boli...

Autor: lamia156, Odpowiedzi: 3

Pierwsza wizyta u...

Autor: casca2, Odpowiedzi: 2

Czy seks moze...

Autor: OleńkaM, Odpowiedzi: 1

Co z moim sercem??

Autor: głupolekkk, Odpowiedzi: 3