Oceń: (0) (0)

bobi74

, 2009-03-12 09:14:24, 2 odp

Chce założyć auto-złom i jaki muszę zdobyć pozwolenia aby to rozpocząć?

W swojej działalności chciałbym wydawać zaświadczenia (nie wiem jak to sie poprawnie nazywa) dzięki którym osoba która złomuje ten samochód może go wyrejestrować w dziale komunikacji dzięki temu zaświadczeniu który ja wydałem. I nie wiem od czego zacząć, gdzie sie o to pozwolenie ubiegać, ile to trwa, jakie trzeba spełniać wymagania, i czy wogóle jest szansa to zdobyć? 

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

~maximusvw 2011-02-12 13:40:19

ja kiedyś złomowałem auto (powypadkowe) i oddałem je do punktu, który nie był stacją demontażu ale posługiwał się pieczątką stacji i wystawiał zaświadczenie.
zainteresowanych tematem sprzedaży części zapraszam na www.sprzedazczesci.info

Oceń: (0) (0)

wilczynska 2009-03-20 22:28:35

Ten temat  reguluje głównie ustawa dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji - Dz. U. Nr 25/2005 r., poz. 202, ze zm. Należy się z nią zapoznać. Inne są obowiązki dla prowadzącego stację demontażu i inne dla przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów. Obaj jednak wydają zaświadczenie o demontażu pojazdu lub zaświadczenie o przyjęciu niekompletnego pojazdu, na podstawie którego właściciel pojazdu wycofanego z eksploatacji jest obowiązany w terminie 30 dni od dnia otrzymania zaświadczenia złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu.


Natomiast z ustawy  o odpadach wymagane jest zezwolenie starosty na prowadzenie zbierania odpadów (pojazdów), a dla prowadzącego stację demontażu wymagane jest pozwolenie zintegrowanego albo inna decyzja w zakresie gospodarki odpadami (na odzysk, unieszkodliwianie i wytwarzanie odpadów) wydana przez marszałka województwa albo starostę.


Można zlecić opracowanie odpowiednich wniosków firmie konsultingowej z zakresu ochrony środowiska.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Coo taam słyychać uuu...

Autor: monia09, Odpowiedzi: 2

Co trzeba ująć we...

Autor: pracuś, Odpowiedzi: 1

Czy można przepisać...

Autor: POŚ, Odpowiedzi: 2

Czy własciciel...

Autor: ŁukaszUTP, Odpowiedzi: 1

Czy oddając zużytą...

Autor: jaworka4, Odpowiedzi: 1