Oceń: (0) (0)

millka

, 2009-03-02 12:56:21, 4 odp
Tematy: podanie, proszę

Kiedy można wyciąć drzewo?

Usuwanie drzew w wieku do 5 lat nie wymaga uzyskania zezwolenia. Czy takie drzewo mogę wyciąć w dowolnym dla mnie terminie, czy są jakieś ograniczenia? Jeżeli tak, to proszę o podanie podstawy prawnej.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

MrocznaDziewczynspa 2017-07-05 15:35:59

Jak im sie zachce

Oceń: (0) (0)

wilczynska 2009-03-04 15:14:52

To może urzędnik będzie umiał podać podstawę prawną?


Może chodzi o to, że w okresie zimowym drzewo jest w uśpieniu (soki nie krążą intensywnie) i przy ścinaniu "mniej go będzie bolało"? A może chodzi o ewentualnie gniazdujące tam ptaki?

Oceń: (1) (0)

millka 2009-03-03 07:28:15

Tak też sądziłam, ale  kiedy pytałam o to w urzędzie gminy odpowiedziano mi, że drzewa można ciąć jedynie od października do końca lutego. 

Oceń: (0) (0)

wilczynska 2009-03-02 21:23:57

Ustawa o ochronie przyrody w art. 83 ust. 6 pkt 4 zwalnia z obowiązku uzyskania zezwolenia na usunięcie drzew, których wiek nie przekracza 5 lat. Nie jest też wymagana opłata za usunięcie takiego drzewa (art. 86 ust. 1 pkt 1).


Ustawa ta nie narzuca terminu wycinki drzewa.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Byłam admi na stronie...

Autor: deladelka, Odpowiedzi: 0

Czy mam się zgodzić?

Autor: loveyou, Odpowiedzi: 3

Czy kody odpadów z...

Autor: beata1987, Odpowiedzi: 1

Czy muszą być jakieś...

Autor: Monik, Odpowiedzi: 1

Czy można zablokować...

Autor: adamchi, Odpowiedzi: 1