Oceń: (0) (0)

poetka1903

, 2008-12-29 17:24:41, 3 odp

JAK POMÓC 16- LETNIEMU BRATU UZALEŻNIONEMU OD ALKOHOLU, NIKOTYNY I KUMPLI? RODZINNY HORROR?

      Mam 18 lat, a mój brat 16. Dwa lata temu przyłapałam go na paleniu. Palił u siebie w pokoju w sylwestrowy wieczór przy otwartym oknie. Pomyślałam wtedy: "Chciał spróbować i tyle". Powiedziałam o tym rodzicom, ale mi nie uwierzyli.
      Kilka miesięcy później z mamy portfela zaczęły znikać drobne. Zbagatelizowała sprawę, myśląc, że pewnie wydała je na coś i teraz nie pamięta. Mój brat od zawsze był mamy ulubieńcem. Do tej pory go faworyzuje. Oprócz brata mam jeszcze siostrę (23 lata).
      Pewnego dnia A. wrócił do domu pijany. Tym razem rodzice zobaczyli na własne oczy, kim naprawdę jest ich syn. Tak też pomyślałam. Jednakże tak nie było. Rodzice trochę na niego pokrzyczeli i na tym się zakończyło. Jednak po kilku miesiącach znów się to powtórzyło. Zdarzało się tak, że A. wracał pijany nawet 3 razy w tygodniu. Telefony od kumpli urywają się... Mama płacze, brat wychodzi z domu i wraca czasem nawet o 1:00. Odłączałam telefon, zabraliśmy mu komórkę, odłączyliśmy modem. Kończy się na tym, że mama i tak mu daje. A. często robi w domu awantury i nie widzi w tym co robi nic złego. W końcu mama nie wytrzymuje i mu ulega.
      Już nie wiem co mam robić.... Czy terapia by mu pomogła? Ostatnio zaczęły mamie ginąć banknoty po 100 zł... On wciąż pije, pyskuje i pali. Rodzice nie potrafią sobie z nim poradzić. Za bardzo go rozpieścili. Przed chwilą zamknęłam dom i piwnicę, ale A. i tak uciekł oknem. Proszę!!! Pomóżcie mi!!!

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

~ja18 2012-11-26 19:23:34

Myślę, że teksty dobij go itd. nie są zabawne...a co do twojego brata ..to najlepiej pogadaj z mamą, tatą o tym i na terapie. Na pewno ma szanse. Ale twoja mama tym razem nie może mu odpuścić . W głębi serca na pewno chce dla niego dobrze, ale to co robi mu nie pomoże ..tylko zaszkodzi!

Oceń: (1) (0)

almer 2011-08-10 22:43:07

dobic go ... po co ma sie meczyc ?
z tego co piszesz to tylko dziwek brakuje :)) idealnie by pasowaly do alkoholu ^^

Oceń: (0) (0)

~kaja 2010-02-06 16:18:14

Widzę że nikt nie odpisał:( jeżeli nadal jest problem to najlepiej by było gdyby rodzice poszli z synem do poradni póki nie jest za póżno.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Czy ten puder dla...

Autor: ba233, Odpowiedzi: 1

Zastanawia się czy...

Autor: ba233, Odpowiedzi: 2

Czy miałbyś odwagę w...

Autor: HardCore, Odpowiedzi: 7

Mam Pytanie dotyczące...

Autor: Patryk469, Odpowiedzi: 3

Pomoc. Jesteście w...

Autor: ~Kasia, Odpowiedzi: 3