Oceń: (0) (0)

kk

, 2008-11-08 23:19:00, 1 odp
Tematy: zdjęcia, dlatego

Czy fotografując lustrzanką w trybie auto można zrobic dobre zdjęcia?

Witam. Zastanawiam się nad zakupem nowego aparatu. Do tej pory używałem cyfrówki. Zastanawiam się czy można zrobić lepszej jakości zdjęcia lustrzanką (używając tylko trybu auto) niż cyfrówką. Jestem laikiem i dlatego nie używam trybów manualnych. Zależy mi jednak na jakości zdjęć. Pozdrawiam

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

dedesek 2008-11-25 19:55:04

Żeby zrobić dobre zdjęcie nie trzeba mieć lustrzanki. Zresztą lustrzanka też jest cyfrówką (oprócz lustrzanek analogowych, tych na kliszę).

Jakość zdjęć jest oczywiście ważna i lepszą uzyskasz z lustrzanki ze zmienną optyką, niż ze zwykłej cyfrówki. Słowo "zwykłej" ma już mniejsze znaczenie, gdyż i z takich aparatów można uzyskać zdjęcia bardzo dobre.

Zresztą sama "jakość" nie jest najważniejsza. O jakości zdjęcia nie decyduje tylko uzyskana rozdzielczość (tu lustrzanki biją na głowę "cyfrówki"), ale także wiele innych elementów: temat, kompozycja, kolorystyka, światło itp.

W lustrzankach lub w niejednej już "cyfrówce" masz możliwość ustawień manualnych, a więc możliwość decydowania o takich parametrach jak: czułość, czas naświetlania, przesłona. Często prawidłowe ustawienie tych parametrów decyduje o tym, że zdjęcie jest dobre.

Niestety lustrzanki są droższe niż "cyfrówki", chyba że kupisz lustrzankę z jednym podstawowym obiektywem i nic więcej, ale mija się to z celem posiadania lustrzanki.

Ważnym pytaniem jest ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na zakup aparatu?

Radzę Ci wejść na jakieś fora tematyczne o fotografii i poczytać. Z pewnością tam znajdziesz szybciej satysfakcjonującą Cię odpowiedź.

Lustrzanki oczywiście posiadają tryb auto.

Pozdrawiam

Darek

www.top-ebooki.plZgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Kto zakłada...

Autor: AnnaMyk, Odpowiedzi: 1

Skad mozna za darmo...

Autor: ~SylwiaK, Odpowiedzi: 3

jak mam odblokować...

Autor: nataLiA5454, Odpowiedzi: 1

Czy mogę odstąpić od...

Autor: voolie17, Odpowiedzi: 1

Czy można wywołac...

Autor: SylwiaK1011, Odpowiedzi: 3