Oceń: (0) (0)

Pereelka

, 2008-09-18 18:58:04, 6 odp

Wyrośnie analfabeta?

Mój mąż ma dziecko ze związku kawalerskiego. ONA mieszka z matką, ma 8 lat. Matka prowadzi rozwiązłe życie, często się przeprowadza, ma jeszcze 2 starsze córki z innego związku. Na najmłodszą nie ma czasu. Wychowawca I klasy był skłonny zostawić ją na drugi rok, ale na prośbę ustąpił. ONA jest w II klasie i nie zna liter, więc czytanie czy orrabianie lekcji nie jest możliwe. My nie jesteśmy w stanie mając ją u siebie kilka razy w miesiącu nadrobić 2 lat nauki. Matka ma to gdzieś, ojciec dużo gada, mało robi. Kurator stoi po stronie matki i uważa, że nic się nie dzieje.Co mogę zrobić ja w tej sprawie? Gdzie się udać, z kim rozmawiać? Mogę złożyć pismo do sądu, ale niestety nie anonimowo, a nie chcę, żeby ktokolwiek wiedział...

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

skorpion 2013-11-22 11:01:51

Napewno nie czekac!Nie rozumie dlaczego chcesz dzialac anonimowo,przeciez to dla dobra dziecka!Jezeli przychodzi do Was probuj jej pomoc !Byc moze problem lezy gdzie indziej-Moze poszedlby Tata albo mama z dzieckiem do psychologa.Ty oprocz oficjalnego zgloszenie nie mozesz nic zrobic!Anoninmowe doniesienie uwazam ponizej wlasnej godnosci!

Oceń: (0) (0)

MarcoKaka 2012-05-16 02:03:22

To Twój mąż,partner powinien napisać wniosek do sądu czy gdzie tam by odebrać dziecko matce dziecka

Oceń: (0) (0)

Pereelka 2008-09-22 20:01:31

ja mówiłam o matce, że mam gdzieś, że mi nie ufa, dziecko jest mojego obecnego męża z czasów kawalerskich, więc będę się nim martwić

Oceń: (0) (0)

mism023 2008-09-22 19:09:29

Jeżeli masz to gdzieś to po co się wpiepszasz jeżeli to nie Twoje dziecko. Inaczej by to wyglądało jakby Ci było żal dziewczynki, a w takiej sytuacji nie rozumiem Twoich pobudek. Na początku nie napisałaś najistotniejszych rzeczy, a teraz nagle po mojej odpowiedzi dodałaś, że śpi z matką i obcymi facetami. Czy Ty się z choinki urwałaś, dobrze, że złożyłaś pismo do sądu. Ale nie dobrze, że  Twoim motywem jest zaszkodzić matce a nie pomóc dziecku.
Bez komentarza....................

Oceń: (0) (0)

Pereelka 2008-09-22 07:38:16

Matka przyprowadza swoich facetów do domu, czasem śpią oni w łóżku wraz z nią i najmłodszą, obecnie z powodu faceta dziecko sypia na ziemi. Matka jest całkiem normalna. Kupuje dziecku w zimie sandały do chodzenia. Chce pieniądze na prywatne korepetycje, bo ona nie ma dla niej czasu, zamiast ubrań kupuje jej zabawki. Ona nie musi mi ufać, osobiście mam to gdzieś. Natomiast ona ma gdzieś swoje dziecko. Złożyłam pismo do sądu nakazujące kontrole opiekuńczą i wychowawczą dla matki.
Za odpowiedź dziękuję.

Oceń: (0) (0)

mism023 2008-09-21 23:32:01

Czekać, aż zajdzie to o wiele dalej. Chcesz matce odebrać dziecko, bo w takiej sytuacji raczej matki nie przywraca się do porządku. Wyjdziesz w oczach dzieci tej kobiety na jędze co rozbija im rodzinę (której nie ma) ale na taką wyjdziesz. Matka nie jest alkoholiczką, pewnie nie przyprowadza swoich typów do domu. Możesz tylko kontrolować sytuację utrzymując kontakt z dzieckiem, żeby Ci ufała i powiedziała wszystko jak coś zacznie się dziać złego. Ale jeżeli nie ma zagrożen molestowania, bicia, matka nie pije to rzeczywiście kurator nic nie może zrobić. Wychowanie dziecka na naukowca czy na analfabete leży w geście rodzica czy chcesz czy nie.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Nie radze sobie z...

Autor: ~kropa, Odpowiedzi: 2

Prosze napiszcie co o...

Autor: ~kinga, Odpowiedzi: 3

Poważny problem z...

Autor: ~2345, Odpowiedzi: 6

Dobre mam oceny? Co...

Autor: ~zatroskana1997, Odpowiedzi: 19

Matka choleryczka co...

Autor: marionetka, Odpowiedzi: 3

Linki