Oceń: (0) (0)

Slawo

, 2008-09-04 13:57:22, 1 odp
Tematy:

Czy odpady komunalne należy ująć w wniosku o pozwolenie na wytwarzanie odpadów?

Chodzi o odpady komunalne segregowalne jak szkło, papier i tworzywo sztuczne

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

wilczynska 2008-09-05 13:58:09

Wytwórca odpadów komunalnych (kod z grupy 20) nie musi mieć na ich wytwarzanie żadnej decyzji (w tym pozwolenia), nie musi składać informacji ani nie musi prowadzić ich ewidencji, zgodnie z:



  • art. 17 ust. 5 ustawy o odpadach: ?Przepisów ust. 1-4 nie stosuje się do odpadów komunalnych, odpadów z wypadków, odpadów powstałych w wyniku klęsk żywiołowych oraz odpadów powstałych w wyniku poważnej awarii lub poważnej awarii przemysłowej.?;

  • art. 36 ust. 2 ustawy o odpadach: ?Obowiązek prowadzenia ewidencji odpadów, o której mowa w ust. 1, nie dotyczy wytwórców odpadów komunalnych.?

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Tematy:

Pytania: << Poprzednie Następne >>

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Pozwolenie...

Autor: agnieszkaf, Odpowiedzi: 3

Czy można zablokować...

Autor: adamchi, Odpowiedzi: 1

Czy należy zgłaszać...

Autor: marcel421, Odpowiedzi: 1

Jakie obowiązki...

Autor: jaworka4, Odpowiedzi: 1

Czy Gminny Punkt...

Autor: gustawWS, Odpowiedzi: 1

Linki