Oceń: (0) (0)

MonikaO

, 2008-07-05 14:32:25, 2 odp

Jak ograniczyc lub pozbawic praw rodzicielskich osobie chorej psychicznie?

Witam serdecznie,
Moja siostra od czterech lat cierpi na zaburzenia psychiczne. Dwukronie byla w szpitalu psychiatrycznym, jednak nie podjela leczenia i nie przyjmuje lekow. W okresach kiedy choroba sie nasila, srednio co 6 miesiecy, siostra stanowi zagrozenie dla zdrowia i zycia dziecka, jednak odmawia pomocy i leczenia. Lekarze nie moga zmusic jej do przyjecia dawek uspokajajacych, i jedynie z pomoca policji udalo nam sie w przszlosci umiescic ja w szpitalu. Jestesmy w tej chwili bezradni.
Prosze poradzic w jaki sposob mozna ograniczyc wladze nad sprawowaniem opieki, po to by w momentach nasilonego pobudzenia i agresji ze strony matki, rodzina moga zajac sie dzieckiem. W tej chwili siostra nie dopuszcza nikogo do zajecia sie corka, ale jedznoczesnie sama stanowi dla nie zagrozenie i nie jest w stanie zapewnic jej nalezytej opieki. Lekarze nie moga zmusic jej do przyjecia lekow uspokajajacych ani tez zatrzymac dziecka w szpitalu w celu udzielenia pomocy.
Prosze poradzic w jaki sposob napisac wniosek do Sadu i jak szybko Sad jest w stanie wniosek rozpatrzyc i podjac odpowiednie kroki. Czy jest nam potrzebny prawnik do poprowadzenia tej sprawy, jesli tak to w jaki sposob go znalezc w Poznaniu.
Siostra dwa dni temu pojechala z dzieckiem na pogotowie twierdzac ze dziecko jest chore. Badania wykazaly ze dziecko jest zdrowe, w wypisie ze szpitala napisano ze matka byla agresywna w stosunku do personelu szpitala i budzi watpliwosci co do zdolnosci sprawowania opieki nad dzieckiem. Nie wiemy co robic.
Bardzo dziekuje za porade w tej sprawie.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

jjusti18 8 miesięcy temu

Myślę, że warto jakbyś się popytał troszkę wśród znajomych lub poczytał opinie w sieci o danych prawnikach. Na pewno znajdziesz odpowiednią pomoc prawną. Istnieje wiele dobrych kancelarii prawnych, chociażby takich jak WMC Jolanty Wolskiej. Moja znajoma korzystała z ich usług i są oni niezawodni. Działają z pełnym profesjonalizmem i potrafią znaleźć do każdej sytuacji optymalne rozwiązanie. Tutaj macie link do ich strony - https://wmc.com.pl .

Oceń: (0) (0)

agnieszka-switaj 2008-08-27 13:31:39

Sprawa musi trafić do sądu rodzinnego,trzeba udowodnić w sądzie,że Pani siostra jest zagrożżeniem dla siebie i córeczki.Radze zrobić to jak najszybciej,jeżeli choroba będzie postępowała to będzie coraz gorzej.


Jest jeszcze jedno wyjście,złożyć pozew do sądu rejonowego o przymusowe leczenie siostry w zakładzie zamkniętym i o przyznanie czasowego prawa opieki na dzieckiem.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Mam problem z braćmi.

Autor: nieznany2, Odpowiedzi: 2

Wybór przedszkola. Na...

Autor: enforces, Odpowiedzi: 3

Czy mozna nauczyc sie...

Autor: joana76, Odpowiedzi: 1

Co to jest kutafon ?

Autor: Judok, Odpowiedzi: 3

CZY JEST DUŻE...

Autor: kingusia20, Odpowiedzi: 3

Linki