Oceń: (0) (0)

Bevin

, 2008-07-02 21:36:14, 2 odp

Wachania samooceny? Jak to pokonać?

Mam 16 lat, 180 cm wzrostu i ważę 62 kg, moje ciało jest chyba OK. Moim problemem jest to, że moja samoocena raz jest wielka : uważam się za piękną, wysoką dziewczyne z długimi nogami i pięknymi, dużymi oczami. Ale pięć minut później widzę w sobie brzydule o grubych udach, małych piersiach, brzydkiej twarzy i wielkim nosie... Moim problemem jest też krzywy kręgosłup. Noszę od 3 lat gorset ortopedyczny.. Przez 1,5 - 2 lata nosiłam go codzienie, było super, czułam się silna psychicznie. A teraz? Obiecuje sobię, że będę go nosić, minimun 6 godzin w dzień + całą noc, ale nie daje rady. Gdy go zakładam wszystko mnie boli, a tego bólu nie mam siły pokonać. Chcę być prosta, stawiam sobie nawet cele, które miałyby mnie zmotywować : aby móc nosić wysokie obcasy, móc urodzić dzieci.. Ale nie daje już rady. Gdy mówię o tym rodzicom mają mi tylko za złe, że nie mam na sobie ego cholernego gorsetu... Ja już po prostu nie mam siły, jestem zmęczona. I w dodatku jak wychodzę w nm na uliće, a noszę go pod ubraniem, czuję na sobie wzrok ludzi, jak mnie przejeżdżają oczami z góry od dołu.. Tylko się zastanawiam z jakiego powodu.. Czy robią to dlatego, że jestem brzydka czy dla tego, że mam przez gorset barczyste ramiona i jestem sztuwna od pasa w góre? Bardzo proszę o pomoc...


 


Gosia

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (1) (0)

Joerg 2008-07-03 13:13:30

Spróbuj rano ,kiedy wchodzisz do łazienki podejść do lustra i powiedzieć sobie"-Dzieńdobry! To ty?Jak miło cię znowu spotkać!"I kiedy idziesz ulicą powiedz kilku osobom "dzieńdobry!".Jeżeli Ci odpowiedzą,to znaczy,że wszystko jest w porządku.Bo zbieranie dobrych życzeń poprawia samopoczucie.Znam ludzi,którzy tylko dlatego mówią "dzieńdobry",żeby usłyszeć to samo.Z opisu wynika,że jesteś super.Wzrost, długie nogi, piękne,duże oczy...Widziałem w kilku krajach osoby chodzące z kołnierzem ortopedycznym,a w bankach wiele młodych i ładnych dziewczyn pracuje z opaskami na nadgarstkach,żeby nie nadwerężać rąk przy pisaniu na klawiaturze.Taką dziewczynę ,jak Ty każdy facet chętnie"przejedzie wzrokiem",to nie powód do zmartwienia.Pozdrawiam-Jerzy.

Oceń: (0) (0)

jozly 2008-07-03 12:23:27

Nie przejmuj się, to typowe wahania nastroju dla osób w twoim wieku, zwłaszcza w wakacje, gdy nie za bardzo jest co robić. Moja rada - nie koncentruj sie na sobie, wyjdź do ludzi, zacznij należeć do grupy, która cię zaakceptuje. Zaplanuj sensowny wyjazd wakacyjny, nie leżenie na plaży, ale wypoczynek aktywny, np. warsztaty dziennikarskie lub pomóż ratować ormiańskie zabytki. Znajdziesz się w grupie młodych ludzi i przekonasz się, że wszyscy Cię akceptują i nie zwracaja uwagi na Twoje przejściowe kłopoty z gorsetem. To nieprawda, że ludzie specjalnie na Ciebie patrzą z powodu gorsetu, to tylko Ty masz takie wrażenie, a inni po prostu przechodzą zajęci swoimi sprawami. Dlaczego nagle mieliby interesować się Tobą? Na stronie Psychorady możesz za darmo sprawdzić swój profil psychologiczny i przekonać się, że na pewno wszystko jest o.k.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Witam mam 15 lat. od...

Autor: darunia2307, Odpowiedzi: 1

Podoba wam się imie...

Autor: Ksenia1808, Odpowiedzi: 5

co zrobić żeby nie...

Autor: marekdziwne, Odpowiedzi: 4

jakie sa objawy depresji?

Autor: nataszaaa, Odpowiedzi: 3

Dlaczego jestem...

Autor: kurczaczek2, Odpowiedzi: 2

Linki