Oceń: (0) (0)

ELKEER

, 2006-10-03 15:40:01, 1 odp
Tematy:

Czym może być spowodowany uporczywy ból nóg?

Od roku albo i wiecej bola mnie strasznie nogi od stop do kolan.Jest to bol wraz z wrazeniem uciazliwych nog, ciezko mi gdziekolwiek dojsc z tym bolem...Co to moze byc? Lekarz przepisal mi jakas sol ale ona nic nie skutkuje...??

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

Inswin 2006-10-06 13:00:32

Jednoznacznie na podstawie podanych w pytaniu informacji nie można stwierdzić co jest przyczyną bólu jednak prowadząc spekulacje na ten temat taki ból jest możliwy np przy zapaleniu żył głębokich w podudziach. Stanami sprzyjającymi rozwojowi schorzenia są przebyte zabiegi chirurgiczne (chirurgia jamy brzusznej, zabiegi ortopedyczne), unieruchomienie (długotrwałe podróże) przez jakiś czas, okres ciąży, porodu i połogu czy stosowanie leków zawierających estrogeny i progesteron (tabletki antykoncepcyjne).
Aby ustalić czy jest to przyczyną bólu lekarz powinien przeprowadzić wywiad w tym kierunku oraz zapytać o pozostałe objawy tej choroby takie jak: bóle spoczynkowe, obrzęki, zasinienia i zaczerwienienia skóry, nieleczone żylaki. Dokładne zbadanie tej sprawy umożliwia diagnostyka doplerowska.


Raczej wyklucza się by powodem bólu w tej częsci kończyny dolnej był uraz kręgosłupa ale to też możnaby zbadać rezonansem jeśli ból promieniuje i obejmuje całą kończynę.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Tematy:

Pytania: << Poprzednie Następne >>

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Witam, Mam 18 lat...

Autor: Pawelek1993, Odpowiedzi: 14

jak leczyc naderwany...

Autor: kumpletbg, Odpowiedzi: 1

Dlaczego człowiek...

Autor: Areecki, Odpowiedzi: 2

Od niedawna mam...

Autor: dariox72, Odpowiedzi: 1

Przemarznięte dłonie??

Autor: kejezor, Odpowiedzi: 2

Linki