Oceń: (0) (0)

gosiuk

, 2008-01-28 12:02:08, 3 odp
Tematy:

Pracuję na umowę-zlec. od 01.01.2008 rezygnuję od 1lutego czy obowiazuje mnie14dn.okr.wypowiedz.?

Pracuję na umowę-zlec. od 01.01.2008 rezygnuję od 1lutego czy obowiazuje mnie14dn.okr.wypowiedz.?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

WIK Consulting 2008-01-28 23:30:35

Umowa zlecenia jest umową cywilnoprawną i nie odnosza się do niej przepisy kodeksu pracy a przepisy kodeksu cywilnego. W związku z tym, jeżli w umowie jest zawarty zapis o wymaganym okresie wypowiedzenia umowy i długości jego trwania, jest obowiązujący. Jesli natomiast nie ma takiego okresu przewidzianego w umowie, można ją wypowiedziec w każdej chwili, jednak należy pamiętać, ze zgodnie z


Art. 746. § 1. Dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania zlecenia; w razie odpłatnego zlecenia obowiązany jest uiścić przyjmującemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadającą jego dotychczasowym czynnościom, a jeżeli wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, powinien także naprawić szkodę.


§ 2. Przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę

Oceń: (0) (0)

mirgag 2008-01-28 23:14:03

Okres wypowiedzenia nie obowiązuje (to nie umowa o pracę, ale umowa cywilnoprawna). Kończy się okres umowy i umowa wygasa.

Jeśli nie wykonałeś zlecenia a w umowie jest klauzula o karze umownej, zapłać karę i... koniec zlecenia.

Oceń: (0) (0)

acar505n 2008-01-28 18:32:39

Zależy czy ta kwestia jest uwzględniona w umowie zlecenie, jeżeli tak to wtedy obowiązuje okres wypowiedzenia, jest to też kwestia dogadania się z pracodawcą. Trzeba też zwrócić uwagę na to czy w umowie jest adnotacja, że "w razie nie wykonania czynności z umowy zlecenia pracodawca ma prawo nie wypłacić wynagrodzenia, bez odszkodowania. W sumie niespotkałam się, aby pracodawca niewypłacił całkowicie wynagrodzenia, ale częściowo oczywiście.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Tematy:

Pytania: << Poprzednie Następne >>

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

ile godzin ma...

Autor: ~maggie, Odpowiedzi: 1

Czas pracy kierowcy?

Autor: jarnaw2051, Odpowiedzi: 1

Czy pracownik, który...

Autor: 6Adrian, Odpowiedzi: 1

Czy zwolnienie...

Autor: anna86, Odpowiedzi: 1

Czy mogę złożyć pozew...

Autor: tetipl, Odpowiedzi: 2

Linki