Oceń: (0) (0)

nana987

, 23 dni temu, 1 odp

Czy mogę wylecieć z Polski na dowodzie osobistym...

(Wizzair), a wlatując do Anglii okazać paszport przy kontroli? Tak byłoby szybciej (elektroniczne bramki), kupujac bilet, nie miałam jeszcze ważnego paszportu, stąd moje pytanie ;)

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

Nieesia2791 18 dni temu

Ważą się prawa imigrantów z krajów Unii Europejskiej na Wyspach, tymczasem należy sobie także uzmysłowić, że po Brexicie problematyczne stanie się samo przekraczanie granicy Zjednoczonego Królestwa. Od kwietnia 2019 r. na wjazd do uk bez paszportu nie ma co liczyć.

Układ z Schengen, zawarty w 1985 r., zniósł kontrolę osób przekraczających granice między państwami członkowskimi Unii Europejskiej, i choć Wielka Brytania przystąpiła do tego układu tylko częściowo, to obywatele wspólnoty i tak mogli wjeżdżać na jej terytorium po okazaniu tylko dowodu osobistego. Tymczasem od kwietnia 2019 r., czyli po oficjalnym wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, wszyscy obywatele Unii, którzy zechcą przyjechać na Wyspy, będą musieli być zaopatrzeni w paszport.

Dla Polaków żyjących na co dzień w UK, a nieposiadających obywatelstwa brytyjskiego, powrót do paszportów może się okazać problematyczny. Cała procedura będzie w ich wypadku nie tylko czasochłonna, ale i droga.

To, że zaraz po Brexicie dojdzie do znaczących zmian w zakresie swobodnego przepływu osób, zaznaczył dziś rano w BBC minister ds. imigracji Brandon Lewis. Minister zapowiedział, że do marca 2019 r. brytyjski rząd wprowadzi nowe rozwiązania w kwestii wjazdu unijnych obywateli na Wyspy. I choć konkretne rozwiązania będą w dużym stopniu zależeć od wyniku negocjacji z Brukselą, to jest pewne, że wiosną 2019 r. rząd brytyjski wprowadzi zupełnie nowy system imigracyjny, a swobodny przepływ osób między Unią a Wielką Brytanią po Brexicie bezpowrotnie się skończy. .

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Dlaczego po...

Autor: andrzejp311, Odpowiedzi: 1

co zrobić kiedy po...

Autor: Borysek15, Odpowiedzi: 1

Jaki Program...

Autor: Człowieek15, Odpowiedzi: 6

Czy po 27 roku życia...

Autor: petitkobieta, Odpowiedzi: 1

Ile języków...

Autor: Nightec, Odpowiedzi: 1

Linki