Oceń: (0) (0)

Prystelka

, 2018-03-04 15:03:28, 11 odp
Tematy: silnik, olej

Olej silnikowy Chcę wymienic olej w aucie. Wiem...

że będę kupowała 10W40 ale mój mechanik powiedział, że wystarczy klasa lepkości i już marka nie ma żadnego znaczenia. Oczywiście mi polecił swoj tym. Nie wydaje mi się żeby olej olejowi był równy. Których producentów jeśli o olej chodzi możecie polecić z tych których produktów sami korzystacie?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

Prystelka 5 miesięcy temu

Czy ktoś słyszał o technologii Shell ECT która zapewnia ochronę układu wydechowego pojazdu? Świetna opcja dla aut z filtrem cząstek stałych.

Oceń: (0) (0)

Polerka 5 miesięcy temu

Olej bazowy to podstawa. Baza do olejów i dzięki temu jak jest dobrej jakości to i oleje jakościowe i odpowiednio dobrane. Shell tu akurat ma ode mnie plusa.

Oceń: (0) (0)

Prystelka 5 miesięcy temu

jon a czytałeś coś o tych olejach? Marka znana i sprawdzona. Wiele innowacyjnych rozwiązań wprowadzają. Zobacz np tą technologię PurePlus. Olej bazowy na gazie gazu ziemnego.

Oceń: (0) (0)

~jon 8 miesięcy temu

no tak ale na rynku jest wiele olejów silnikowych to czemu akurat Shell ?

Oceń: (0) (0)

Polerka 8 miesięcy temu

Wybór oleju jest wart zastanowienia. Jesli już wybierzemy tak jak u mnie Shell to jeszcze fakt, że trzeba wiedzieć jak wymienić. U mnie mechanik, bo nie mam czasu i samozaparcia jeśli chodzi o wymiany. Trzeba wiedzieć wiele żeczy jak np że zlewa sie olej na cipłym silniku.

Oceń: (0) (0)

~alek 8 miesięcy temu

olej nie jest tak trudno wymienić trzeba mieć klucz do odkręcania filtra oleju kanał i wiedzieć jaki olej zastosowac do swojego auta tu akurat korzystam z darmowej strony Lubematch.

Oceń: (0) (0)

~artek 2018-05-22 09:59:12

ja zawsze kupuje olej do swojej mazdy w opakowaniach po 1 litr lub 4 wtedy mam pewność że olej jest oryginalny w ostatnim czasie używam syntetycznego oleju Shell Helix HX8 ECT 5W-30

Oceń: (0) (0)

Prystelka 2018-04-29 21:44:55

Trochę poczytałam o tych olejach i faktycznie. Liczę na to, że mój silnik będzie działał tak samo dobrze jak teraz. Silnik nie mam problemów z rozruchem, pracuje cicho i przyznam, że świadomość że technologia taka wydłuża żywotność silnika jest całkiem przyjemna :)

Oceń: (0) (0)

Polerka 2018-04-22 20:16:45

Jak czytałas o nich to pewnie widziałaś, żę Shell ma fajna technologię jesli chodzi o ich oleje. Nazywa się to PurePlus i to taki trochę przełomowy proces, który umożliwia uzyskiwanie z gazu ziemnego kryształowo czystego oleju bazowego. Taki olej nie ma praktycznie żadnych zanieczyszczeń obecnych w ropie naftowej, więc można sobie chociażby dzięki temu zobaczyć że to jakośc z wyższej półki.

Oceń: (0) (0)

Prystelka 2018-03-30 00:21:04

Dzięki wielkie. Sprawdziłam i dobrałam do mojego auta. Mechanik potwierdził, że bezie ok, więc jestem zadowolona. Wybrałam Shell Helix Ultra 10W40 i z tego co czytałam pomoże mi utrzymać dobra pracę mojego silnika. W prawdzie to półsyntetyk, ale dla mojego silnika jest zalecany.

<< Poprzednie
1 2 Następne >>

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Witam chciałbym...

Autor: lolek234, Odpowiedzi: 3

ile kilometrów z...

Autor: ~greg, Odpowiedzi: 1

Jakie przewody...

Autor: retman64_, Odpowiedzi: 2

Kredyt czy na raty?co...

Autor: miciol, Odpowiedzi: 2

Jak zachować się po...

Autor: tonymontana, Odpowiedzi: 2

Linki