Oceń: (0) (0)

Krzesin

, 2018-01-18 18:53:28, 1 odp
Tematy: co robić

Witam. Jakiś czas temu miałem wypadek. Miałem kilka...

złamań i dość długie leczenie. W zasadzie nadal jestem w trakcie leczenia. Pracowałem na czas określony. Umowa na (3 miesiące). I mina 4 miesiąc leczenia i firma mi nie przedłużyła umowy.. Z ZUSu dostałem pismo do wypełnienia Z-10. Wypełniłem i wpakowałem w kopertę razem z L4. Dziś byłem na kontroli u lekarza.. I nie mam ubezpieczenia. Chyba. Bo byłem ubezpieczony przez firmę. A po zwolnieniu już nie.. Czy powinienem iść do urzędu pracy się zarejestrować? Czy to ma jakieś powiązania z zusem. Nie mam obowiązku znać każdego artykułu itd. Mam 20 lat i to moja pierwsza przygoda. Potrzebuję jakiej pomocy. Nie znalazłem podobnego tematu.. Czekam na jakąś Pomoc. Tylko niech mi nikt nie pisze ze nie mieli prawa mnie zwolnić. Zależy mi na czasie. I z góry już napisze ze maja prawo zwolnić jeśli umowa jest zawarta na czas określony a mianowicie 3 miesiące. Oczekuję odpowiedzi od kogoś kto naprawdę ma jakąś wiedzę na ten temat.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

Hym 2018-01-22 23:35:37

Jeśli miałeś wypadek w trakcie trwania umowy o pracę na czas określony i składali Cìę do kupy ponad 14 dni (i masz na to dowód w postaci L4), to jesteś ubezpieczony tak długo, jak długą datę wpisał lekarz do Twojego zwolnienia lekarskiego.
Jak tylko Ci się to L4 skończy (albo jeśli jesteś w stanie wcześniej) czym prędzej naginaj rejestrować się do Urzędu Pracy, żeby znowu być ubezpieczonym zdrowotnie.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Witam. Jakiś czas...

Autor: Krzesin, Odpowiedzi: 1

Witam Ile dni trzeba...

Autor: cygan11, Odpowiedzi: 1

Ktoś ma do oddania...

Autor: Nikusia123, Odpowiedzi: 0

Mój synek złamał...

Autor: wiolus1547, Odpowiedzi: 3

Kiedy masz urodziny i...

Autor: 4326103, Odpowiedzi: 1

Linki