Oceń: (0) (0)

MasterofPuppets

, 2012-12-14 22:19:45, 1 odp
Tematy: religia

Ja mam takie pytanie, ni stąd, ni zowąd. A mianowicie. Je

li ksiądz rzuci celibat, staje się osobą świecką wtedy. Ma grzech? Ma. I jeśli napatoczy się jakaś kobieta, która potem będzie np. jego żoną, czy będą oni żyć w grzechu? Chodzi mi tu głównie o kobietę, tak bardziej. Nie pytajcie skąd takie pytanie, tak mnie jakoś naszło.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (1) (0)

marek85 2012-12-17 15:21:06

Kierujmy się jedynie własnym sumieniem (no chyba, że go nie posiadamy, albo mamy nierówno pod sufitem).
Celibat jest przysięgą. Złamanie jej jest grzechem wobec własnego sumienia. Papież może udzielić dyspensy czyli zwolnienia z celibatu w wyjątkowych okolicznościach. Chociaż to bez sensu bo nie oczyszcza to naszego sumienia w przypadku gdy wcale takie wyjątkowe okoliczności nie zaszły.

Jeżeli ksiądz zrezygnuje z celibatu dla kobiety i według niego miłość do niej będzie ważniejsza od danego słowa to w tym momencie dochodzi do sprzeczności. Celibat był aktem miłości wobec Boga a teraz ta sama miłość do kobiety sprawia, że miłość do Boga stała się mniej ważna. W takim razie może nie miłość kieruje tym człowiekiem.

Jeżeli kobieta nie upije księdza i go nie wykorzysta wbrew jego woli to nie ma mowy o jej grzechu. Nie wiem jak ma wyglądać to bycie żoną księdza. Cały proces unieważnienia sakramentu kapłaństwa i dyspensy z celibatu może nigdy się nie zakończyć pomyślnie albo być "zbyt kosztowny".

Więc jeżeli chcą żyć już zawsze w miłości to lepiej przejść na inną religię i darować sobie papierkową zabawę w imię kościelnego uznania.


Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Szukam opinii na...

Autor: nevermind, Odpowiedzi: 3

Jak napisac pozew o...

Autor: Moootylek, Odpowiedzi: 3

Dlaczego Kochanie..?

Autor: Barelek, Odpowiedzi: 3

JAKIE PRAWA PO...

Autor: entra, Odpowiedzi: 2

Jak kobieta z dziecmi...

Autor: kodi75, Odpowiedzi: 2

Linki