Oceń: (0) (0)

pampaer

, 2012-10-25 11:35:50, 2 odp

Jaki odkurzacz dla alergika?


Jestem uczulony na kurz, więc szukam odkurzacza, który bardzo dobrze zbije wszelkie roztocza. Sporo czytałem na ten temat i dowiedziałem się, że odkurzacz dla alergika musi mieć specjalny system zasysania powietrza na zasadzie kompresora, żeby nie wzniecał kurzu w powietrze. Co do rodzaju odkurzacza to natknąłem się na sprzeczne informacje. Jedni piszą, że dla alergika najlepszy jest wodny odkurzacz bo dobrze filtruje powietrze, a inni, że taki odkurzacz nie filtruje dobrze roztoczy i ich odchodów i wyrzuca je w postaci mgiełki wodnej. A czy kamień zawarty w wodzie nie niszczy takiego odkurzacza? A filtry? Podobno dokładniejszy od HEPA jest ULPA. Czy to prawda?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

Kalimba 2014-04-10 18:48:55

Wiesz modeli jest dość sporo i co chwile każdy ma inne funkcje. Może spróbuj poczytać taki poradnik http://www.electro.pl/poradnik-zakupowy-Ktory_odkurzacz_bedzie_odpowiedni_3F,a-18 i zobaczyć dla Ciebie istotne i czego tak naprawde potrzebujesz. Łatwiej bedzie Ci wybrać.

Oceń: (0) (0)

jake 2012-10-25 12:46:07

Nie wierz co przeczytałeś o odkurzaczach wodnych. Jego praca z filtrem wodnym jak sama nazwa wskazuje polega na topieniu w wodzie wszelkiego brudu, a to co się nie utopi w wodzie to nie wyleci na zewnątrz bo po drodze jest 3 lub więcej filtrów w tym hepa. Tak to prawda dokładniejszy od HEPA jest ULPA. Ja polecam odkurzacze parowe, to coś więcej niż wodny czyli dodatkowo odkaża, dezynfekuje i odświeża czyszczone powierzchnie. Zabija roztocza, grzyby dlatego moim zdaniem jest idealny dla alergików oraz dla osób mających domowe zwierzęta. Pierze dywany i wykładziny, zbiera rozlane ciecze i błoto, czyści parą porowate powierzchnie takie jak płytki czy terakota, oraz fugi, szyby, lustra, można myć również okna. A wody można używać destylowanej aby nie zakamienić ok 5zł za 5l. Słyszałem też o odkurzaczach zbijających kurz w kostki ale nie wiele jeszcze wiem na ten temat narazie użytkuję odkurzacz parowy Wodnik Quattro http://www.megamarket.com.pl/zelmer-odkurzacz-zelmer-616-6g52eu,id-754

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

gdzie kupowaliście...

Autor: menfis, Odpowiedzi: 7

gdzie kupowaliście...

Autor: menfis, Odpowiedzi: 7

Czy podwieszany jest...

Autor: pampaer, Odpowiedzi: 5

hejka co porabiacie ?

Autor: marcinekmk, Odpowiedzi: 2

Firany - gdzie kupić?

Autor: mikiciuk.patryk, Odpowiedzi: 1

Linki