Oceń: (0) (0)

slawa88

, 2007-07-28 18:54:10, 2 odp

Spadek co grozi jeśli...?

Złożyłam do sąsu wnoisek o otwarcie testamentu i nabycie spadku po mojej zmarłej mamaie ( była wdową) jestem jedyną spadkobiorczynią Mam 2 braci  którzy zostali pominięci w testamencie, wiem że należy im się zachowek.Jakie będą dla mnie konsekwencjie jeżeli weszłam do mieszkania mamy przed nabyciem spadku i sprzęty które tam były tj. pralka, lodówka, telewizor, wersalka, odzież, zastawa stołowa  itp. przeniosłam do swojwgo domu i złożyłam je w suszarni. Nadmieniam że umówiłam się z braćmi że podzielimy te rzeczy między siebie po równo a mieszkanie jak najszybciej zdamy do sółdzielni mieszkaniowej( chodziło o to by nie płacić dodatkowych kosztów takich jak: czynsz, gaz, prąd).Reszta spadku tj. wklad budowlany w spółdzielni mieszkaniowej miał być wypłacony wg. testamentu- tzn. bracia dostali by zachowek . Niestety jeden z barci wycofał się z tej umowy i grozi mi sprawą w sądzie( umowa była ustna). Jaką karę może nałożyć sąd?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

slawa88 2007-08-04 22:44:19

Dziękuje za wyjaśnienia. Pozdrawiam.

Oceń: (0) (0)

wieniuking 2007-08-04 17:38:01

Z mojej wiedzy, żadnej kary. Należy tylko zaznaczyć, że przedmioty te zostały zabezpieczone do czasu wydania postanowienia o nabyciu spadku. Pod żadnym pozorem nie zbywać tych przedmiotów, bo wówczas istniałyby przesłanki do złożenia zawiadomienia oprzestępstwie - PRZYWŁASZCZENIA.
To, że Pani weszła do mieszkania nie jest przestępstwem. Widomo, że byłoby lepiej gdybyście to zrobili razem z braćmi. Jeszcze raz potwierdzam, że nie można na Panią nłożyć żadnej kary. A gdyby brat złożył zawiadomienie o przestępstwie w Policji, wówczas niech Pani tylko zezna, że zabezpieczyła te przedmioty tak jak pisłaem wcześniej. Postępowanie karne zostanie wówczas umorzone z braku cech przestępstwa.
Pozdrawiam.


 


 

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Porada dla znalazcy?

Autor: lwgula, Odpowiedzi: 1

Czy mogę przez to...

Autor: sticky, Odpowiedzi: 4

Czy komornik ma do...

Autor: sylwiamol, Odpowiedzi: 1

Dostalam w spadku po...

Autor: pluszaczek, Odpowiedzi: 3

Ojciec dzicka zarabia...

Autor: beatamila, Odpowiedzi: 2

Linki