Oceń: (0) (0)

Slavtom

, 2007-06-16 14:24:22, 1 odp

Co to za owady i czy są niebezpieczne ??

Codziennie w upalne dni po zachodzie słońca na kilkanaście minut nie wiadomo skąd pojawia się w okolicy mojego domu mnóstwo sporego rozmiaru owadów (ok.2-3cm). Być może jest to jakaś odmiana szerszeni, ale z tego co sprawdzałem na zdjęciach chyba jednak nie. Owady te są dość silne - mają twardy brązowawy pancerz. Charaktrystyczną rzeczą jest ich nieudolne latanie - obijają się o dach oraz okna latajac do tego zbyt blisko siebie. Dziwne, że nie odlatują dalej niż w obrębie 5 metrów od dachu. Gromadzą się na również pobliskim drzewie. Podejrzewam, że mają jakieś gniazdo na dachu, ale nie moge zlokalizować. Czy ktoś wie co to za owady i czy trzeba się ich bać? Niby nie zaczepiją ludzi. Jak można się ich skutecznie pozbyć?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

keenb 2007-06-16 16:27:47

To są chrabąszcze tzw. majowe. Podobno w tym roku jest ich zatrzęsienie. Widziałem tv jak leśnicy strząsali je z drzew. Podobno, z uwagi na wielkie ich ilości, zbieranie ich jest opłacane.


Ludziom nic złego nie robią. Można je śmiało łapać w rece. Są czyste i nie gryzą. Jako gówniarzeria  łapaliśmy je w ręce dla zabawy.


Ale żerują na roślinach, drzewach itp.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

W istocie moje...

Autor: lwgula, Odpowiedzi: 0

Co to jest palenie...

Autor: ~Justyna, Odpowiedzi: 2

Czy BRYTYJCZYCY...

Autor: lwgula, Odpowiedzi: 3

Oblicz energie ptaka...

Autor: kaska5, Odpowiedzi: 1

Na podstawie jakich...

Autor: AD 1981, Odpowiedzi: 2

Linki