Oceń: (0) (0)

adrygas

, 2007-05-16 22:20:00, 3 odp
Tematy: zwolnienie

Czy muszę uzyskać zwolnienie lekaskie aby otrzymać odszkodowanie?

Jestem nauczycielką i w czasie wakacki( czyli urlopu) będę miała operację chirurgiczną "naprawiającą" staw barkowy po wcześniejszym wypadku nie związany z pracą i wypadkami komunikacyjnymi. Nie wiem czy muszę uzyskać zwolnienie lekarskie aby potem ubiegać sie o odszkodowanie od PZU?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

jozly 2007-05-17 11:06:23

Powinnaś wziąć zwolnienie lekarskie, wtedy czas zwolnienia odlicza się od urlopu, czyli otrzymujesz za czas pobytu w szpitalu urlop uzupełniający do 8 tygodni (jeżeli jesteś zatrudniona w/g Karty Nauczyciela). W przypadku trudności z odszkodowaniem możesz skorzystać ze strony http://www.elzbieta.lysikowski.pl/prawo.htm.

Oceń: (0) (0)

mirgag 2007-05-17 09:26:36

Adrygas.


Powiem inaczej, niż Elżbieta Hanna?chociaż Ona również ma rację.


 


Zbieraj wszelką dokumentację dotyczącą tego wypadku. A więc:


 


opinię lekarza, który Cię przyjmował, wypis ze szpitala, skopiuj książkę leczenia (z Przychodni Lekarskiej), zachowaj wszelkie rachunki w tym za wyżywienie, noclegi, rachunek za sam zabieg, bilety za dojazdy, rachunki zakupu butów, ubrania - jeśli były potrzebne i zakup związany był z Twoją chorobą, itd. itd.


 


(Oczywiście, moja wypowiedź jest intuicyjna i musisz dopasować ją do własnych warunków i sytuacji).


 


Wyobraź sobie, że nie otrzymasz należnego Ci odszkodowania, lub otrzymasz w niewielkiej wysokości. Musisz sięgnąć po pomoc sądu.


 


Teraz przeciwko sobie będziesz mieć komórkę prawną działającą na rzecz danej firmy ubezpieczeniowej, a oni nie są *zbyt uczciwi* - chodzi o to, że działają przecież na rzecz zleceniodawcy.


 


Spotkasz się z wieloma denerwującymi sytuacjami (znam to z wielu doświadczeń), więc wręczając plik dokumentów, o których piszę wyżej swojemu adwokatowi, możesz negocjować niższe koszty adwokackie jak i adwokat będzie miał w ręce podstawy, by Ci pomóc i to skutecznie.


 


Życzę powodzenia, bo wiem, że są to sprawy trudne, ale do wykonania (mówię, pomagałem w kilkunastu takich sprawach ze skutkiem pozytywnym).


 


PS.


Nie jestem prawnikiem, więc Tobie jako mi osobie obcej nie pomogę, ? mimo, że mam w tym doświadczenie. Przykro mi? takie prawo (raczej BEZprawo).


 

Oceń: (0) (0)

Elżbieta Hanna 2007-05-17 00:03:10

Jaka dokumentacja jest potrzebna do ubiegania się o odszkodowanie z tytułu dodatkowego ubezpieczenia wynika z ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU) i często uzależniona jest od zakresu ubezpieczenia. Towarzystwa Ubezpieczeniowe mają obowiązek przekazać ubezpieczającemu egzemplarz OWU. Nie spotkałam się z żądaniem przedstawiania zwolnienia lekarskiego w celu uzyskania świadczenia za przysługujące zdarzenie objete ubezpieczeniem. Najlepiej będzie, gdy przed operacją skontaktuje się Pani z działem likwidacji szkód w oddziale PZU w którym zawarta jest polisa.


Pozdrawiam 

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Ktoś ma do oddania...

Autor: Nikusia123, Odpowiedzi: 0

co jeśli skończą się...

Autor: tala, Odpowiedzi: 23

Czy mogę liczyć na...

Autor: arak87, Odpowiedzi: 5

Mam 200 000, jak je...

Autor: monikaa488, Odpowiedzi: 9

Linki