Oceń: (0) (0)

Dorka

, 2007-03-22 13:34:44, 2 odp
Tematy:

Czy podyplomówka z pedagogiki wystarczy zeby zostać nauczycielem?

Jeżeli jestem juz mgr ekonomii i chciałabym sie przekfalifikować to czy same studia podyplomowe z pedagogiki wystarczą czy trzeba sopńczyć całe 5-cio letnie studia pedagogiczne żeby nauczać w przedszzloku lub w klasach I-III??

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

czarag 2007-05-02 10:22:32

Podyplomowych studiów pedagogicznych jest bardzo dużo. Trzeba je wybrać w zależności od preferowanego miejsca i charakteru pracy, gdyz np.: podyplomowa pedagogika opiekuńcza daje zupełnie inne uprawnienia niż np. kierunek: terapia pedagogiczna.
Z tego co wiem sa także roczne kursy pedagogiczne (studia podyplomowe kwalifikacyjne trwają 1,5 roku). Warto o te kursy zapytać, z tego co wiem podejmuja je nie-nauczyciele chcący zdobyc uprawnienia do nauczania (np. psycholodzy). Proszę tylko dowiedzieć się, czy kursy te uprawniaja do nauczania w klasach 1-3.
Studia 5-letnie nie sa konieczne. To niemiecki system szkolnictwa wymaga od nauczyciela pełnego dyplomu pedagogiki. A my jestesmy w Polsce ;-)

Oceń: (0) (0)

jozly 2007-03-25 15:27:43

Wystarczą studia podyplomowe o odpowiedniej liczbie godzin. Nie jestem tylko pewien, czy funkcjonują studia podyplomowe z zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Tematy:

Pytania: << Poprzednie Następne >>

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Jakie przedmioty...

Autor: robsonxd, Odpowiedzi: 1

Czy podyplomówka z...

Autor: Dorka, Odpowiedzi: 2

Uczelnie w Polsce...

Autor: zanussi, Odpowiedzi: 3

Jakie są studia...

Autor: zanussi, Odpowiedzi: 1

Linki