Oceń: (0) (0)

mary_kate

, 2007-03-09 18:04:01, 3 odp
Tematy: zaufanieImperfekt, wszystkie

Jak sie tego nauczyc?

Zastanawia mnie, jak szybko nauczyc sie czasu przeszlego w jezyku niemieckim. Chce nauczyc sie form czasu Infinitiv, imperfekt i Perfekt.Znam juz pare czasownikow.Ale czy jest jakas metoda nauki?Chce, aby te czasowniki, ktorych sie naucze, pozostaly mi w glowie.Bo czesto zdarza sie tak, ze zapominam wielu rzeczy.Chce wiec nauczyc sie jakos porzadnie.Jak to zrobic?Prosze o jakiekolwiek rady - wszystkie na pewno sie przydadza, a ja mam zaufanie do tej strony.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

wikiR 2010-01-18 13:34:22

Powtórz sobie to troche..
Włóż pod poduszkę jak będziesz szła spać...
I jak rano wstaniesz to będziesz to pamiętać...
I zostanie Ci to w głowie...
To moja sprawdzona METODA!!

Oceń: (0) (0)

mork 2007-03-12 21:30:24

Infinitiv to nie czas tylko bezokolicznik np fragen. Jak zapewne juz iwesz czasowniki mogą byc regularne lub nieregularne. CZasowników nieregularnych uczysz sie na pamiec: najepiej uczyc sie od razu 3 form przypomina to nieco wyliczanke np gehen - ging- gegangen


na allegro mozna dostac fiszki do nauki języka niemieckiego. Są bardzo pomocne w nauce. Poszukaj na aukcjach często sie pojawiają.

Oceń: (0) (0)

jozly 2007-03-11 14:40:08

W serwisie Szkolna Gablotka znajdziesz artykuł n/t skutecznej nauki języków obcych - http://www.szkola.firmowa.eu/readarticle.php?article_id=4. Są również dostępne bezpłatne poradniki do nauki języka niemieckiego. Może łatwiej Ci będzie uczyć się z pomocą programu komputerowego NIEMIECKI W PRAKTYCE - ĆWICZENIA I TESTY. Program został przygotowany przez wysokiej klasy germanistów, którzy na co dzień zajmują się nauczaniem języka niemieckiego i obejmuje ogromną liczbę ćwiczeń i testów, dzięki którym można szybko i gruntownie zaznajomić się z zasadami gramatycznymi, poznać prawidłowy szyk zdań oraz wzbogacić słownictwo o wiele nowych idiomów i przysłów. Specjalnie opracowany przez naukowców algorytm pozwala na ciągłą kontrolę zdobytej wiedzy oraz precyzyjnie wskazuje materiał, który powinien zostać powtórzony.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Jaką z tych książkę...

Autor: Oko32, Odpowiedzi: 3

Co mam zrobic jezeli...

Autor: Misiunia0808B, Odpowiedzi: 5

Jaki macie...

Autor: KrzysztofMoskal, Odpowiedzi: 3

Ile to jest jeden...

Autor: KrzysztofMoskal, Odpowiedzi: 4

czym są plamy na słońcu

Autor: seba111, Odpowiedzi: 3

Linki