Oceń: (0) (0)

koles

, 2007-01-25 19:18:04, 2 odp
Tematy:

Co to jest metoda "Mudra"?

jak w temacie

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

mjwielobob 2007-09-11 16:20:38

Mudry to nie tylko gesty dłoni, w jodze również znane są mudry głowy oraz kaja-mudry - mudry całego ciała, podobne do asan jogi (np. maha mudra, viparita karani mudra). Warto dodać, że mudry całego ciała raczej niż gesty są rozważane jako pozycje kierujące "gospodarką" energii w organizmie (podejście hatha-jogi i kundalini-jogi).
Nie zgadzam się natomiast, że wszystkie mudry są bezpieczne - niektóre można wykonować tylko w konkretnej sytuacji (np. jedna z mudr ratujących życie), bo inaczej może mieć skutek całkiem odwrotny. Ale istotnie jest wiele mudr, które są użyteczne i całkowicie bezpieczne.

pozdr.
Maciej Wielobob
(www.pracowniajogi.pl)

Miłość 11 minut temu

Zobacz też: wybaczylibyście zdrade?
Oceń: (0) (0)

jozly 2007-01-28 15:49:59

Mudry (mudra - pieczęć, znak symbol) to w medytacji oraz w klasycznych tańcach hinduskich serie gestów, składających się z asamiuta hasta - gestów jednej ręki i samiuta hasta - gestów dwóch rąk. Mudry są stosowane w buddyzmie i hinduizmie. Jest to także jedna z technik hatha-jogi, która opiera się na pracy z ciałem i oddechem. Stosowanie mudr jest całkowicie bezpieczne. Aby mudry działały, wystarczy stosować je od jednego do trzech kwadransów dziennie-np. oglądając telewizję, spacerując, czy podróżując. W księgarni znalazłem na ten temat 2 książki:
  • Mudry i gesty leczące. Jak korzystać z mocy samouzdrawiania - Autorka na podstawie własnej praktyki, a także odwołując się do nauki taoizmu, wyjaśnia zasady działania leczniczych gestów i proponuje szereg uzdrawiających mudr, bogato zilustrowanych zdjęciami  • Mudry. Mała joga dłoni - Mudry jako bezpieczny sposób na doskonałe samopoczucie, zastosowanie i wykonanie mudr,
    nieznana siła ayurwedy i hata-jogi.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Tematy:

Pytania: << Poprzednie Następne >>

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Grube uda.

Autor: spriteee, Odpowiedzi: 6

Dieta ;*

Autor: Domi1350, Odpowiedzi: 6

Co mi poradzicie na...

Autor: beznickux, Odpowiedzi: 5

Jaki wpŁyw na...

Autor: Joanna102, Odpowiedzi: 1

Czy mógłby mi ktoś...

Autor: Annika, Odpowiedzi: 2

Linki