Oceń: (0) (0)

alszera

, 2007-01-15 23:54:41, 2 odp

Czy trzeba byc obecnym przy zakupie mieszkania?

Prosze o odpowiedz na nastepujace pytanie:


Tesciowie sprzedaja mieszkanie wlasnosciowe, poniewaz buduja dom. Chcialibysmy z mezem nabyc to mieszkanie, jednakze mieszkamy w USA i nie mamy mozliwosci przyjazdu aby dokonac transakcji. Czy mozliwy jest zakup podczas naszej nieobecnosci i jakie w takim wypadku bylyby oplaty (wartosc mieszkania 120000zl). Jest rowniez mozliwosc przekazania pieniedzy tesciom i przepisanie mieszkanie na mojego meza aktem darowizny. Jakie jest najlepsze i najtansze rozwiazanie? No i jak w miare szybko zrobic, zebysmy  ja z mezem byli wlascicielami mieszkania.


Kupilismy rowniez w zeszlym roku dzialke budowlana. Wlascicielami tej dzialki na papierze  sa tesciowie. Jak w miare tanio przepisac na nasze nazwisko?


Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi, Ania

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

Landrynka23 2013-12-08 18:08:49

Koniecznie udajcie się do adwokata, a jak nie to poszukajcie czegoś tutaj http://www.ihouse.pl/szczecin/sprzedaz/mieszkanie i ja na waszym miejscu wolałabym być osobiście podczas kupna własnego mieszkania. Nigdy nie wiadomo co może później z tego wyniknąć. Niby kontakty z rodziną są dobre ale zawsze wszystko może się zmienić.

Oceń: (0) (0)

jozly 2007-01-16 18:12:51


Sprawa wydaje się skomplikowana, najlepiej zlecic to adwokatowi. Możesz na razie zasięgnąć indywidualnej, fachowej porady na stronie Kobieta i Prawo . Kosz będzie kilkadziesiąt złotych, ale masz pewnośc, że doradził Ci doswiadczony prawnik.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Cześć :) Czy jest...

Autor: Ona16, Odpowiedzi: 2

Witam, za pare dnie...

Autor: piobla, Odpowiedzi: 3

Poblem z sasiadka

Autor: michale1919, Odpowiedzi: 5

Przedłużenie konta w...

Autor: FilmwebOwicz, Odpowiedzi: 1

Dlaczego mamy obecnie...

Autor: kether, Odpowiedzi: 1

Linki