Oceń: (0) (0)

Mateusz

, 2007-01-01 19:09:54, 2 odp

Czy aport samochodu do spółki z o.o. wymaga wykupienia nowego ubezpieczenia OC?

Zastanawiam się nad wniesieniem aportem samochodu osobowego do spółki z o.o. Czy w tym wypadku musiałbym wykupywać nowe OC (mimo że kilka miesięcy mam jeszcze ważne stare)? Czy aport w takiej sytuacji jest traktowany jako normalna zmiana właściciela np. jak w przypadku umowy kupna-sprzedaży?


Jeśli tak, to ile czasu byłoby na zmianę właściciela i zawarcie nowego ubezpieczenia OC (i AC)?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

Piotr R. Michalak 2007-05-19 21:56:13

Jest jeszcze kwestia dopłaty do ubezpieczenia OC z tytułu mniejszych zniżek przysługujących nabywcy. Nie wiem jednak jak firmy ubezpieczeniowe przyznają zniżki spółkom.

Oceń: (0) (0)

Elżbieta Hanna 2007-01-09 16:29:32

W przypadku zmiany właściciela pojazdu, który posiada ważne ubezpieczenie OC komunikacyjne rozwiązanie umowy ubezpieczenia z towarzystwem ubezpieczeniowym przez nowego nabywcę następuje wyłącznie tylko  w przypadku złożenia przez nabywcę pisemnego wypowiedzenia umowy w terminie nieprzekraczalnym 30 dni od daty nabycia pojazdu. Dodam jeszcze, że w świetle art. 31 ustawy z dnia 22 maja 2003 o ubezpieczeniach obowiązkowych, U F G i P B U K ( Dz. U. Nr 124 z dnia 16-07-2003  poz. 1152 z póź. zm.) w przypadku zbycia pojazdu umowa ubezpieczenia automatycznie się odnawia, o ile na jeden dzień przed końcem obowiązywania polisy nie zostanie złożone wypowiedzenie przez nabywcę. Trzeba tu zwrócić uwagę na sytuację, gdy nabywca kupi samochód ostatniego dnia ważności polisy zbywcy. W takiej sytuacji praktycznie nabywca nie będzie miał nawet jednego dnia na wypowiedzenie umowy, gdyż dopuszczalny termin jej wypowiedzenia upływa na jeden dzień przed zakończeniem ważności polisy. Oznacza to, że ubezpieczenie automatycznie odnowi się na kolejne 12 m-cy w tym konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym. W przypadku pozostania z ważną polisą komunikacyjną w towarzystwie ubezpieczeniowym, w którym zbywca zawarł umowę, z reguły towarzystwo dokonuje rekalkulacji składki dla nowego posiadacza pojazdu. Pozdrawiam Ela

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Witam serdecznie.Mam...

Autor: konwalijka, Odpowiedzi: 3

Ile mogę dostać...

Autor: miłość, Odpowiedzi: 1

Czy muszę uzyskać...

Autor: adrygas, Odpowiedzi: 3

Czy aport samochodu...

Autor: Mateusz, Odpowiedzi: 2

Mam 200 000, jak je...

Autor: monikaa488, Odpowiedzi: 9

Linki