Oceń: (0) (0)

~Paksas

, 2009-12-08 18:43:14, 1 odp
Tematy: opłata za korzystanie ze środowiskagospodarstwo rolnedzierżawa

Kto powinien uiszczać opłaty za korzystanie ze środowiska? Właściciel gospodarstwa rolnego, czy dzierżawca?

Właściciel gospodarstwa rolnego o pow. 25ha ze względu na stan zdrowia nie uprawia już ziemi, ale ją wydzierżawił sąsiadowi.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

wilczynska 2009-12-08 20:42:55

Opłatę za korzystanie ze środowiska uiszcza korzystający ze środowiska, a więc w tym przypadku dzierżawca (art. 275, 284 POŚ).
Dzierżawca jeżeli jest rolnikiem niebędącym przedsiębiorcą podlega temu obowiązkowi jedynie wtedy, gdy wymaga pozwolenia, np.:
- pozwolenia zintegrowanego (drób > 40000 stanowisk, świnie o wadze ponad 30 kg > 2000 stanowisk, maciory > 750 stanowisk),
- pozwolenia na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza (inne zwierzęta nie mniej niż 210 DJP),
- pozwolenia wodnoprawnego na pobór wód > 5m3/d,
- pozwolenia wodnoprawnego na rolnicze wykorzystanie ścieków lub wprowadzanie do wód lub do ziemi
oczyszczonych ścieków, jeżeli ich łączna ilość jest większa niż 5 m3/d.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Opłaty środowiskowe...

Autor: wojtaskrk, Odpowiedzi: 3

Jak prawidłowo...

Autor: sowa, Odpowiedzi: 1

Kiedy upływa termin...

Autor: uka_beskid, Odpowiedzi: 1

Od kiedy obowiązuje...

Autor: roch.d, Odpowiedzi: 1

Co rozumiec pod...

Autor: Monik, Odpowiedzi: 2

Linki