Oceń: (0) (0)

~monia

, 2009-11-17 19:02:02, 2 odp
Tematy: k

ojciec dziecka przestał sie mną interesować z dniem kiedy powiedziałam że za niego nie wyjde

Witam mampytanie jeżeli nie mam warunków dla dziecka a chcem stworzyć dziecku warunki jakich ja nigdy nie miałam i bede matka samotną pracującą czy mam prawo żądać od ojca dziecka aby zwrucił mi koszta poniesione na remąt dla dziecka bede mieszkać z mamą i rodzeństwem mama ma tylko rete a bracia nie pracują i ja jestem jedynym żywicielem w tej rodzinie zojciec dziecka sie mną nie interesuje ja place za wszystkie wizyty i badania bo chodz e prywatnie

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

Jaclaw 2009-11-22 19:40:43

Może się Pani domagać od ojca dziecka alimentów na dziecko. Zgodnie z art. 135 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (k.r.o.) zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego (dziecka) oraz majątkowych możliwości zobowiązanego (ojca). W związku z tym faktycznie sensownym jest zachowywanie rachunków z zakupów na dokonywanych dla dziecka, ponieważ ułatwia to ustalenie owych usprawiedliwionych potrzeb.

Regulacja traktująca o obowiązku alimentacyjnym rodziców względem dziecka zawarta jest w art. 133 - 136 k.r.o. Sama ustawę może Pani ściągnąć ze strony Sejmu: www.sejm.gov.pl . Sugeruję jednak, by obok wyżej wymienionych przepisów ustawy zapoznała się Pani także z orzecznictwem sądowym dotyczącym tych przepisów. W istotny sposób ułatwi to prowadzenie procesu w sprawie, gdyż dzięki temu będzie Pani wiedziała na czym się w toku procesu skupić i czego można się w jego trakcie spodziewać. Takie orzecznictwo może Pani ściągnąć np. stąd: http://chomikuj.pl/?page=137278.

Pozew o alimenty składa się do wydziału rodzinnego sądu rejonowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania pozwanego albo na miejsce zamieszkania powoda, czyli dziecka. Powództwo takie jest wolne od opłat.

Oceń: (0) (0)

zgred79 2009-11-20 17:43:25

- a kogo to obchodzi...?
.... jako rodzic musisz umieć zapewnić dziecku dach nad głową i godne warunki do bytowania...
a ojciec...? - jedyne co możesz od niego chcieć to alimenty na dziecko, ale jak to w tym kraju wszystko bywa chyba sama wiesz... ?

całe te remonty mogą kogoś obchodzić dopiero przy ustalaniu kwoty na alimenty, ale żeby ktoś zwrócił na to uwagę to najpierw pewnie trzeba by było gdzieś kogoś pozwać... gdzie nie idziesz i za co byś nie płaciła to zbieraj rachunki i paragony bo to w końcu dowody...

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Tematy: k

Pytania: << Poprzednie Następne >>

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Co mi grozi?

Autor: ~michallolo, Odpowiedzi: 4

ojciec dziecka...

Autor: ~monia, Odpowiedzi: 2

Gdzie w miescie mozna...

Autor: ret89, Odpowiedzi: 4

Przywłaszczenie...

Autor: maxlaag, Odpowiedzi: 3

Art.177 § 1 kodeksu...

Autor: slawciu79, Odpowiedzi: 1

Linki