Oceń: (0) (0)

excite

, 2009-10-26 10:57:29, 1 odp

Art.177 § 1 kiedy będe mógł prowadzić zawodowo autobus?

Witam.

Dnia 28 kwietnia 2008 roku zostałem skazany z ww artykułu na rok w zawieszeniu na 3 lata. Zdarzenie zostało przez sąd zakwalifikowane jako umyślne. Teraz gdy tak ciężko znaleźć pracę chciałem wrócić do prowadzenia autobusu. Jednak jest problem okazuje się ze w myśl ustawy o transporcie drogowym nie mogę. Tylko osoby niekarane mogą pracować zawodowo jako kierowcy.

Pan, który zajmuje się prawem drogowym powiedział mi, żebym spróbował napisać do sądu pismo o zatarcie. Argumentował to tym, że każda sprawa jest rozpatrywana osobno...

Czy i kiedy mógłbym powrócić do zawodu i czy jest sens składania takiego wniosku...?

Pozdrawiam
Grzesiek
Koszalin

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

Jaclaw 2010-02-04 21:40:22

Wniosku pisać nie trzeba. Zgodnie z art. 76 k.k. skazanie ulegnie zatarciu z mocy prawa po upływie 6 miesięcy od zakończenia okresu próby (okresu na jaki zawieszono wykonanie orzeczonej kary pozbawienia wolności. Oczywiście stanie się tak, jeśli w tym czasie wykona Pan inne kary (grzywnę) i środki karne orzeczone tym wyrokiem. Tym samym okres ten może się przedłużyć np. w sytuacji gdyby w sprawie orzeczono np. zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres dłuższy niż oznaczony w wyroku okres próby.

http://chomikuj.pl/?page=174406

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Czesc,mam pytanko,jak...

Autor: elivici, Odpowiedzi: 1

Czy mogę żądać z...

Autor: michał001, Odpowiedzi: 1

STOP-nie zatrzymanie...

Autor: justkap, Odpowiedzi: 2

Kto jest "osobą...

Autor: termowizja, Odpowiedzi: 1

Prędkość na progu...

Autor: iwona, Odpowiedzi: 1

Linki