Oceń: (0) (0)

yakuzaki222

, 2009-09-08 18:31:41, 3 odp

Jak zrobić te cholerne zadania z matematyki??

1.Kierowca zatankował 44,5l benzyny, płacąc 4,37 za 11. Następnego dnia benzyna zdrożała o 12 gr za litr. Ile złotych zaoszczędził kierowca, kupując benzynę dzień wcześniej?

I jeszcze jedno zadanie

2.W sklepie z owocami było 160kg jabłek. sprzedano 58 ilości wszystkich jabłek. Ile pieniędzy wpłacono do kasy jeżeli 1kg jabłek kosztuje2,40zł? Oblicz zysk ze sprzedaży , jeżeli cena detaliczna jest o 80gr wyższa od ceny hurtowej.
Proszę o odpowiedź ale z rozpisaniem 

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

MarcoKaka 2012-04-24 00:31:10

To masz pecha jak nie umiesz

Oceń: (0) (0)

Dagunia1575 2009-09-10 22:16:50

zad2
Dane:
58- ilosc kilogramow jablek sprzedanych
2,40-cena za 1 kg jablek
cena detaliczna czyli cena jablek w sklepie jst wieksza o80 gr niz cena hurtowa wiec mozemy pomnozyc zeby obliczyc zysk tylko 0,8*58=92,8
Tyle zarobili
zad1
Zeby obliczyc zysk wystarczy tylko momnozyc 44,5*0,12=5,34
Tyle zaoszczedzil. Musisz troszke pomyslec logicznie. Ilosc benzyny pomnozyc razy tyle ile mieliby podniesc cene

Oceń: (0) (0)

Dagunia1575 2009-09-10 22:13:12

Dane:
58- ilosc kilogramow jablek sprzedanych
2,40-cena za 1 kg jablek
cena detaliczna czyli cena jablek w sklepie jst wieksza o80 gr niz cena hurtowa wiec mozemy pomnozyc zeby obliczyc zysk tylko 0,8*58=92,8
Tyle zarobili

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Policzycie mi średnią ?

Autor: 202buzi202, Odpowiedzi: 2

Ćwiczenia ,,Bliżej...

Autor: Lilianna, Odpowiedzi: 1

rozszerzalność termiczna

Autor: ~gosiaczek, Odpowiedzi: 1

Rozwiązanie...?

Autor: weram99, Odpowiedzi: 2

Liczb całkowitych...

Autor: oemxuser, Odpowiedzi: 9

Linki