Oceń: (0) (0)

Martaaa

, 2009-05-19 13:27:29, 1 odp
Tematy: podanie, dziękuję

Jaka jest podstawa prawna na obowiązek posiadania podczyszczalni ścieków?

Witam,


Proszę bardzo o podanie podstwy prawnej, z której wynika, że na zakładach przemysłowych spoczywa obowiązek posiadania podczyszczalni ścieków, jeśli chcą odprowadzać ścieki przemysłowe do PWIK.


 


Z góry dziękuję bardzo.


Pozdrawiam,


M.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

wilczynska 2009-05-20 22:56:32

Wprowadzanie ścieków do gminnej kanalizacji (obsługiwanej przez PWiK) podlega przepisom ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. Nr 123/2006 r., poz. 858, ze zm.), a więc podlega też aktom wykonawczym do tej ustawy, m.in. rozporządzeniu Ministra Budownictwa z dnia 14 lipca 2006 r. w sprawie sposobu realizacji obowiązków dostawców ścieków przemysłowych oraz warunków wprowadzania ścieków do urządzeń kanalizacyjnych (Dz. U. Nr 136/2006 r., poz. 964).


Z art. 10 ustawy wynika m.in., że ?dostawca ścieków przemysłowych wprowadzanych do urządzeń kanalizacyjnych jest obowiązany do (?) instalowania niezbędnych urządzeń podczyszczających ścieki przemysłowe i prawidłowej eksploatacji tych urządzeń?.
Natomiast urządzenia podczyszczające ścieki będą niezbędne, gdy są przekroczone dopuszczalne wartości wskaźników zanieczyszczeń w odprowadzanych ściekach określone w ww. rozporządzeniu oraz w umowie z PWiK, która jest niezbędna (art. 6 ustawy).

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Co trzeba ująć we...

Autor: pracuś, Odpowiedzi: 1

Czy odpady komunalne...

Autor: Slawo, Odpowiedzi: 1

Jaka bedzie oplata...

Autor: beta226, Odpowiedzi: 1

Pozwolenie...

Autor: agnieszkaf, Odpowiedzi: 3

Czy należy zgłaszać...

Autor: marcel421, Odpowiedzi: 1

Linki