Oceń: (0) (0)

Gosia82

, 2009-05-12 08:18:13, 3 odp

Jakiej firmie należy oddać zuzyte tonery i kardridże??

Witam.


W naszej firmie tak jak w innych powstają odpady w postaci kardridży i zuzytych tonerów. Mamy dostawce nowych kardridży, króry ma obowiązek odbierać żuzyte i oddawać do utylizacji. Czy on może nam podpisać kartę za transport i odbiór mimo że nie ma pozwolenia na zbieranie ?? (zaznaczę, że potem on oddaje te zebrane do firmy zajmującej sie utylizacją.


Prosze o pomoc bo nie wiem jak to zrobić aby kontrola sie do nie wykryła niezgodności.


pozdrawiam

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

wilczynska 2009-05-27 20:41:20

Odpadowy toner drukarski o kodzie 08 03 18 w ilości do 100 kg/rok nie wymaga prowadzenia ewidencji (karty ewidencji odpadu i karty przekazania odpadu) - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 grudnia 2001 r. w sprawie rodzajów odpadów lub ich ilości, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów, oraz kategorii małych i średnich przedsiębiorstw, które mogą prowadzić uproszczoną ewidencję odpadów (Dz. U. Nr 152/2001 r., poz. 1735).


Natomiast dla odpadów ?ex 08 03 18 i ex 16 02 16 - Odpadowy toner drukarski z urządzeń biurowych? nie jest wymagane zezwolenie na zbieranie odpadowych tonerów przez placówki handlowe prowadzące sprzedaż tonerów oraz przez punkty serwisowe wykonujące naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz nie jest wymagane zezwolenie na transport tych odpadów do tych placówek handlowych i tych punktów serwisowych prowadzących zbiórkę takich odpadów.
Jest to bowiem zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 grudnia 2003 r. w sprawie rodzajów odpadów, których zbieranie lub transport nie wymagają zezwolenia na prowadzenie działalności (Dz. U. Nr 16/2004 r., poz. 154, ze zm.).


Jednak prowadzący transport i zbierający odpady, który nie musi mieć zezwolenia na taką działalność, ma obowiązek zgłoszenia tej działalności w rejestrze prowadzonym przez starostę (art. 33 ust. 5 ustawy o odpadach), a w przypadku zużytego sprzętu el. musi ponadto być zarejestrowany w GIOŚ.


W art. 25 ustawy o odpadach jest wymóg, że ?posiadacz odpadów może je przekazywać wyłącznie podmiotom, które uzyskały zezwolenie właściwego organu na prowadzenie działalności w zakresie gospodarki odpadami, chyba że działalność taka nie wymaga uzyskania zezwolenia?, a także jest przepis, który brzmi:
?Jeżeli posiadacz odpadów, w tym wytwórca odpadów, przekazuje odpady następnemu posiadaczowi odpadów, który ma zezwolenie właściwego organu na prowadzenie działalności w zakresie zbierania, odzysku, unieszkodliwiania odpadów lub (?) jest wpisany do rejestru, o którym mowa w art. 33 ust. 5, odpowiedzialność za gospodarowanie odpadami przenosi się na tego następnego posiadacza odpadów.?

Oceń: (0) (0)

Gosia82 2009-05-13 09:01:30

Nie rozumiem czerwonego komunikatu "Gadziny" niczego nie reklamuje chciałam tylko uzyskać odpowiedź na moje pytanie...


więc jeśli ktoś zna odpowiedź to bardzo proszę o pomoc

Oceń: (0) (0)

Gadzina 2009-05-12 10:31:17

SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!SPAMER!!! JAK CHCESZ COŚ REKLAMOWAĆ TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA A NIE ŚMIECI NA PORTAL WRZUCASZ!!!

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Czy filtry...

Autor: Slawo, Odpowiedzi: 1

Czy możemy przyjąć...

Autor: Gosia82, Odpowiedzi: 1

Czy wolno mi oddać...

Autor: Gosia82, Odpowiedzi: 3

KTO W PRZYPADKU FIRM...

Autor: tatuana, Odpowiedzi: 1

Jakie kody (procesów...

Autor: gustawWS, Odpowiedzi: 2

Linki